Aktsiakoolituse järelkaja ja materjalid

posted in: aktsiad, Investeerimine, Koolitus | 4

Kevadtuur “Jaak räägib aktsiaportfellist” on selleks korraks lõppenud ja täna sai Tallinnas kohale meelitatud rohkem noori kui 199 kohalisse auditooriumisse mahtus. Eile oli Tartus ka täismaja. Suhteliselt hämmastav, tavaliselt tuleb tasuta üritustele 20-30% inimestest kohale. Seekord enam kui 50%. Kõva värk – või on aktsiabuum 😉

Siinkohal suured tänusõnad kõigile osalejatele ja vabandused veelkord nende ees, kes ei mahtunud saali või pidid tund aega seisma. Aga esinejana on muidugi tore kui ruumis rahvast rohkem kui kohti.

Igatähes jagan siis slaide ja Tartus toimunud lindistust. Aktsiate kohta rohkem kasulikku materjali leiad siit.

Ma olin tegelikult väga üllatunud, et nii vähesed kohalolijad (alla kümne!) olid lugenud Seppo Saario raamatuid – see peaks olema kindlasti kohustuslik kirjandus. Teiseks soovitan lugeda Warren Buffetti kirju, mäletan et alguses ma ise esimese kursuse tudengina nendest eriti aru ei saanud, kuid mul oli eesmärk neid niikaua lugeda, kuni hakkan aru saama. Ja nüüd saangi aru! Nii, et hea samm, mida ette võtta! Kolmandaks võtaks ette ja loeks läbi mõne Tallinna börsil noteeritud ettevõtte aruande. Näiteks Tallinna Kaubamaja oma. Need leiad siit. Alustada võib näiteks Silvano Fashion Groupi omadega, veidi silmailu ka lisaks numbritele 😉

Esinemise Tartu salvestus on kuulatav siit:

Esitluse slaidid saad alla laadida: Kuidas ehitada aktsiaportfell 2018_pdf

Kes tahab teemasse süviti minna (ja näiteks lugeda põhjalikumalt Berkshirest, DGI-st ja erinevatest tehingutest), siis tellige endale ARSÕ.

Ja 12. mai toimub Tallinnas koostöös Naisinvestorite Klubi ja Dividendinvestor.ee-ga ka SUUR AKTSIAKOOLITUS – rohkem infot tulekul.

4 Responses

 1. Heinar

  kas mitte ta ei saanud miljon krooni kui ta myys korteri mis ta sai päranduseks tartus

  • roosaare

   490k krooni saime selle korteri eest ja 2008. kevadel. See aitas kaasa, et NAV miljonist liiga sügavale ei vajunud ja läks seemneks Tallinna kodu ostmiseks. Miljon krooni tuli eelkõige ikka raamatumüügist USA-s.

 2. lauri

  Ma tean meest, kes võitis 200X aastal miljoni lotoga. Nüüd töötab endiselt tõstukijuhina.

 3. scalescorp

  Tere!
  Milliseid välismaiseid börsiuudiseid oskate soovitada?
  Ette tänades,
  S.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *