AKTSIATEGA RIKKAKS SAAMISE ÕPIK 2.0

Käesolev raamat on jätk Rikkaks saamise õpikule, keskendudes ühele kolmest varaklassist – aktsiatele. Lisaks minu enda loole jagab Sinuga kogemusi ka viis Eesti aktsiainvestorit.

Raamatu saad tellida autori pühendusega minu e-poest.

Telli Aktsiaõpik siit

1999. aasta alguses ostsin keskkooliõpilasena oma elu esimesed aktsiad. Ligi 20 aastat hiljem toodab minu aktsiaportfell piisavalt dividenditulu, et saan sellega oma igapäevased elamiskulud kaetud. Olen teinud vahepeal sadu ja sadu tehinguid, kogenud suuri võite ja kibedaid kaotusi. Olen investeerinud ettevõtetesse, mille väärtus on kümnekordistunud ja olen ka kogu investeeringu kaotanud.

Enamasti räägitakse aktsiatest ja börsist just kauplemise ja spekuleerimise võtmes. Kui Sa pole varem sellest teemast midagi kuulnud, siis tundub see ilmselt keeruline, ohtlik ja midagi kättesaamatut. Minu eesmärk on seda suhtumist muuta ja Sulle näidata, et tänu aktsiaturule on meil kõigil võimalik saada omanikeks. Ja et see on lihtsam ja turvalisem kui töökoha otsimine või hoidmine.

Ajaga olen mõistnud, et edukas investor ei pea jälgima igapäevaselt uudiseid või tegema kümneid tehinguid päevas. Edu saadab eelkõige pikaajalisi investoreid, kes jälgivad lihtsaid reegleid ega mõtle üle. Kõige olulisem on alustada ja oma raha tööle panna. Sellest käesolevas raamatus juttu tulebki!

Siit raamatust saad teada kuidas:

  • Osta ja müüa aktsiaid
  • Luua endale kasvav dividenditulu
  • Analüüsida ettevõtteid ja aktsiaid
  • Investeerida passiivselt
  • Kasutada võimenduslaenu ja optsioone

Tagasiside lugejatelt:

“Ma arvan, et ma pole kunagi kellelegi kirjutanud selliselt, et neid meeletult tänada. Aga nagu öeldakse, siis kunagi on ikka esimene kord. Uusaasta pidustustest taastunud päkapikud tōid siis mulle su uue raamatu, kuhu olid sa ka midagi sisse kirjutanud. Lugesin selle raamatu kahe ōhtuga läbi ja poole pealt tuli mul meelde, et vanuses 10-12 vahel tegin ma LHV-s virtuaalkonto kus hakkasib aktsiatega nn kauplema ja kui ōigesti mäletan olid mu esimesed aktsiad olympicu omad. Pole seda kontot tänaseni vaadanud ja lähiajal on plaan seda teha. Päris palju naerda saab. Ise olen tegelenud investeerimisega nüüd ca 3 aastat ja aktsiad praeguseks hetkeks puuduvad. Seda viga ma teist korda enam ei tee. Sinu raamat andis mulle uue tōuke aktsiate juures ja hetk tagasi sai tellitud ka Benjamin Grahami raamat Intelligent Investor. Long story short…See raamat oli kirjutatud nii lihtsalt loetavaks ja arusaadavaks, et isegi Warren Buffet saaks aktsiatesse investeerimisest aru. 😉 Aitäh Jaak, et oled kirjutanud lihtsas eesti keeles sellise raamatu.”

 

“Põhjus miks teile kirja kirjutan, on see, et tänada Teid, Teie raamatu eest. Hakkasin hiljuti huvi tundma finantsteemast ja rahaga targalt ümberkäimisest. Teie raamat oli alustuseks suurepärane! See avas mu silmi iga peatükiga üha rohkem ja võiks tõepoolest olla koolides kohustusliku kirjanduse hulgas. Tänan Teid nii enda ja ilmselt ka tuhandete teiste lugejate eest!”