RIKKAKS SAAMISE ÕPIK

Kas Sina tead kuidas rikkaks saada? Kuidas saavutada olukord, kus raha töötab Sinu eest ja Sina võid teha asju, mis meeldib? Kui Sa ei tea, siis palun tee endale ja oma lähedastele teene ja investeeri oma finantsharidusse veidi aega!

Vaata ka õpiku FB fännilehte ja Raivo Heina tutvustust Terevisioonis (algus 50:04).

Uuri lähemalt lugejate kommentaare Goodreads keskkonnas!

Kristjan ja Kärt Liivamäe esinemine lastele investeerimise teemal

Kristjan Liivamäe intervjuu Äripäeva raadios lastele kogumise teemal

Intervjuu Kristjan Liivamäega Investeerimisraadios

Madis Müüri intervjuu Äripäev Eetris

Bilance 2 kuud tasuta promokoodiga “Roosaare”. Lae äpp alla siit

2024. ja 2025. aastal kehtima hakkavad maksumuudatused

Võlakirjade kohta seletused: Redgate, LHV koolitus, LHV Investeerimisõpik

AT1 võlakirjade seletus

 Tänaseks on RSÕ Eesti enimmüüdud majandusraamat, kokku on selle soetanud endale juba enam kui 20 000 lugejat! Raamatu hinnaks on sõltuvalt poe juurdehindlusest 30–35 eurot. Kes tahab aga raamatut koos autori pühendusega, siis saad selle 29,90 euroga endale Smartposti pakiautomaati tellida (lisandub postikulu). Lisaks on tänu sponsoritele jõudnud õpikud ka paljudesse Eestimaa koolidesse. Raamat on uuendatud 2023. a seisuga ning taaskord olen lisanud ohtralt enda kogemust ning näiteid päris tehingutest.

 

Telli Rikkaks Saamise Õpik siit

“Rikkaks Saamise Õpik” on jagatud kolmeks osaks:

Esimeses osas räägime lahti, mis üldse rikkus on, kuidas seda mõõta, kuidas rahalisi eesmärke seada ja kuidas oma progressi jälgida. Selle tulemuseks peaks olema täpne teadmine, kus Sa rahalises mõttes hetkel oled ja kuhu välja tahad jõuda.

Teises osas räägime rikkaks saamise mudeli kõige tähtsamast tegurist ehk säästmisest. Kui pole sääste, pole ka võimalik rikkaks saada, nii lihtne see ongi! Ühtlasi vaatame üle kuidas võlgadest lahti saada ja kuidas vajadusel sissetulekuid suurendada. Samuti saad ideid, kuidas saada edukaks ettevõtjaks. Minu eesmärk on, et selle osa lõpuks otsustad Sa liituda 50% klubiga ja oma (ning ka oma järeltulijate!) elu igaveseks muuta.

Kolmandas osas räägime lõpuks investeerimisest ja sellest, kuidas luua endale passiivset sissetulekut ja rahalist vabadust. Vaatame põhjalikumalt dividendiaktsiaid, laenude andmist ja üürikinnisvara, põgusalt ka väärismetalle, metsa ja põllumaad. Selle osa eesmärk on anda Sulle konkreetsed tööriistad oma rahaliste eesmärkide saavutamisel.  Õpid kasutama Bondora ja Omaraha teenuseid ning Airbnb abil oma korterit välja üürima. Lisaks teooriale olen siia kogunud palju näiteid tegelike tehingute kohta. Analüüsime mitmeid aktsia ja laenutehinguid ning vaatame põhjalikult läbi kümme reaalselt toimunud kinnisvaratehingut. Targad õpivad teiste vigadest ja nii on Sinul hea võimalus veidi kooliraha kokku hoida!

Raamatu sünnilugu

2012. aasta kevadel käisin ma keskkoolis õpilastele rääkimas, millega ma pärast kooli lõppu olen tegelenud. Ütlesin, et minu eesmärgiks oli võimalikult ruttu rikkaks saada ja alustada uut elu, olles vaba tööl käimise kohustusest. Et ma tahtsin võimalikult palju aega veeta oma perega, reisida mööda maailma ringi ja tegeleda oma hobidega.

„Kuidas siis rikkaks saada?“ küsis üks õpilane tagant reast. Üritasin mulle antud 30 minuti jooksul seletada paari olulisemat põhimõtet – 50% klubiga liitumist, passiivse sissetuleku loomist, dividende – ja tundsin, et mida rohkem ma sellest räägin, seda vähem õpilased minust aru saavad. Sest koolides ei õpetata, kuidas rikkaks saada! Kui loeng oli lõppenud, tuli minu juurde matemaatikaõpetajast klassijuhataja ja tunnistas, et hoolimata oma erialast, ei tea ta investeerimisest midagi – ja küsis, kas see ikka riskantne ei ole. Vestlesime veidi ja lahkudes küsis õpetaja minult, kas ma oskaksin soovitada talle mõnda õpikut, mis aitaks teda teemaga kurssi viia. Lasin mõttes silmade eest läbi kümned ja kümned investeerimisteemalised raamatud, mida ma olin lugenud. Ometi ei osanud ma talle midagi konkreetset soovitada. Soovisin, et oleks olemas raamat nimega „Rikkaks saamise õpik“. Ja nii see raamat sündiski!

Kes peaksid seda raamatut lugema? See võiks olla kohustuslik õpik kõigile, kes lugeda oskavad. Kas pole jabur, et me õpime koolis aastate ja tuhandete lehekülgede kaupa fakte keemia, bioloogia ja füüsika kohta, kuid ei tea midagi sellest, kuidas saavutada rahaline vabadus ja saada rikkaks. Enamus keskkoolilõpetajaid teab rohkem antiikaja kirjandusest kui dividendiaktsiatest. Rahast rääkimine on ebaviisakas ja ainus rikkaks saamise võimalus on loterii. Ma ei tea abielusid, mis oleks purunenud abikaasade väheste füüsikateadmiste tõttu. Või inimesi, kes oleks masenduses, sest nad ei mäleta Põhjasõja kuupäevi. Kehvad teadmised rahast aga mõjutavad meie elu rohkem, kui arvata oskame!

Kommentaare värsketelt lugejatelt:

“Väga arukas ja super õpetlik raamat. Hästi lihtsalt on ära seletatud peamised põhimõtted. Kuna tegemist peaks olema majandusalase raamatuga siis võiks eeldada et see on igavalt kirjutatud või kasutatud keerulisi sõnu millest pole võimalik ilma Google või muu otsingumootori abi kasutamata aru saada. Jaak Roosaare raamat kummutab kõik. Pole ammu ühestki raamatust nii palju õppinud ja samas üha edasi lugedes tundnud et saangi juba asjadest enam-vähem aru :)”

Heli

“Lihtne, ülesehituselt loogiline, mõtlemapanev, interaktiivne, igaühele VAJALIK. Soovitan soojalt! Kõige põnevam kogemus pärineb ajast, mil ma ise seda raamatut veel lugema polnud hakanud, kui nägin koolis oma neljanda klassi õpilast seda raamatut vahetunnis lugemas.
Järelikult kõnetab paljusid!”

Kristjan

“Tahtsin head tagasisidet raamatu kohta anda. Mõtlesin, et vaatan enne magamaminekut sisukorra läbi aga nüüd olen juba nii hoos, et ei taha raamatut käest panna ja arvatavasti lükkub uneaeg edasi mõned tunnid”

Karel

“Rikkaks saamise õpik – parimaid raamatuid mida lugenud olen. Super! Väga inspireeriv ja tegudele sundiv – see oli ka põhjus miks lugemist jätkus kõigest kaheks päevaks. :)”

Mart-Indrek

“Nii hea et selle raamatu läbi lugesin, kulud on vähenenud ma usun et 3 kordselt umbes! Äge raamatu sul!”

Marit

“Tellisin mõni kuu tagasi sinu õpiku ja pean ütlema, et tegu on ühe parima raamatuga mida ma lugenud olen. Eriti meeldisid mulle erinevad praktilised näited siit samast Eestist. No ja siis see 50% klubi mille liige nüüd ma ise olen – puhas kuld!”

Viljar

“Suurepärane lugemine, lihtne ja ka lihtsale talupojamõistusele omandavav. See on hea läbilõige investeerimisvõimalustest, riskide maandamisest ja eelkõige annab tohutult motivatsiooni!”

Raido

“Tahtsin lihtsalt öelda Aitäh, et oled välja tulnud sellise hea raamatuga nagu ”Rikkaks saamise õpik”. Olen selle raamatu nüüdseks läbi lugenud kaks korda. Enne seda raamatut olin lugenud ”Rikas isa, vaene isa” aga seda kuidagi pealiskaudselt. Peale sinu raamatu lugemist sain kõvasti inspiratsiooni ja innustust. Küll ma olen kaua ”unistanud”, et kohe kohe võtan midagi ette oma tuleviku suhtesaga sinna see ka jäi. Nüüd olen juba 2 kuud pannud kõik oma tulud ja kulud paberile kirja. See on väga põnev ! Olen läbi lugenud veel 4 raamatut sinu lisalugemis nimekirjast, olen soetanud väärismetalli ja varsti võtan ka ette LHV investeerimiskooli. Konto on avatud ka isepankuris ja jälgin põnevusega sinu blogi.”

Danel Hellat

“Esiteks tahan Sind tänada ja kiita suurepärase raamatu eest. See on parim õpik, mida olen käes hoidnud. Oled kirja pannud kõik väga selgelt ja otsekoheselt. Mulle meeldib, et raamatus on palju häid ja selgitavaid näiteid, mida on lihtne mõista. Nagu tabelid aktsiate peatükis – informatiivsed ja huvitavad. RSÕ innustab kaasa töötama ja mõtlema, praktiseerima. Lisaks olen saanud raamatust (aga ka Sinu blogist) motivatsiooni muid raha- ja investeerimisteemalisi raamatuid osta ja lugeda. Ilmselt mõjus mulle ka oranž värv, mida väga julgesti raamatus kasutanud oled – nimelt on tegemist minu pikaajalise lemmikvärviga :)”

Mart Remmelkoor

“Tahaks, et sa tõlgiksid oma raamatu vene keelde – ma ostaks kohe mitu, et edasi kinkida. Niivõrd hea ja Eesti majanduse olukorrast tulenev raamat ja näited”

Katrin

“Ülihea raamat! Alustasin eile õhtul ja täiega nõus. Igaüks kes pole veel finantsiliselt vaba – kohustuslik kirjandus!”

Marlen Annabel

“Rikkaks saamise õpik on väga hea raamat, siin on täpselt minu mõtted. Selliseid raamatuid peaks koolides levitama, sest keegi ei õpeta, kuidas rahaga ringi käia. Noortele õpetatakse, et Sa pead tööle minema ja hakkama teenima palka. Aga keegi ei õpeta, kuidas elada nii, et raha töötab Sinu eest!”

Raivo Hein
investor

“Me pole küll tuttavad ega kohtunud, kuid tahtsin ühele oma sõbrannale kinkida sedasugust raamatut, mis räägiks rahast. Ise olen neid üksjagu lugenud, kuid teie uus teos on tõelise kingituse vääriline. Väga hea lugemine ning peaks olema kohustuslik keskkoolis.”

Martin Harak

“Esiteks tahaksin kiita äsja läbiloetud õpikut – see on üks paremaid raamatuid, mida lugenud olen! Osalesin ka Ärikatla poolt korraldatud seminaril, kus Sinu jutt muutis minu prioriteete ikka päris kõvasti. Olen nüüdseks teinud oma esimesed aktsiatehingud, investeerinud IsePankuris ja silmapiiril on esimene korteri ost. ”

Ever Haabmets

“Olen nüüdseks sinu raamatu läbi lugenud ja saanud sellest väga palju innustust ja inspiratsiooni. Tegelen sinu poolt soovitatud kirjanduse lugemise ja uute sarnaste raamatute ostimisega. Samuti on paika pandud eesmärgid, kuidas säästa ja üldse, kuidas pikemas perspektiivist asjad olema peaksid. Kahju, et sellist raamatut mulle juba keskkoolis näppu ei hakanud, tõepoolest – hea töö :)”

Sander Sirel