KINNISVARAGA RIKKAKS SAAMISE ÕPIK

Käesolev raamat on jätk Rikkaks saamise õpikule, keskendudes ühele kolmest varaklassist – kinnisvarale. Lisaks enda loole jagan Sinuga ka seitsme erineva kinnisvarainvestori kogemusi ja mõtteid.

Viimased viis aastat on kinnisvaraturul olnud hea aeg. Ainult tulevik näitab, millised saavad olema järgmised viis. Aga olgu turul buum või krahh, enne reaalsete tehingute tegemist tasub õppida teiste kogemustest ja vigadest. Olgu see raamat Sulle teejuhiks oma kinnisvaraimpeeriumi loomisel!

Raamat on praegu täiendamisel ning uus täiendatud trükk ilmus 2022. a algul

Telli Kinnisvaraõpik siit

Lühidalt “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpiku” kirjutamiseni viinud sündmustest…

2010. aasta kevadel käisime koos sõbraga Tallinnas Koplis otsimas oma esimest tulevast üürikorterit. Kuna raha meil eriti ei olnud, siis sihtisime „odavama otsa” kinnisvara – tubasid ühiselamutes, 2-toalisi poolpõlenud puumajades ja muud säärast kraami. Mul on siiani meeles katkilöödud akendega politseiauto vrakk ühe ühika ees parklas. Ütleme nii, et liiga perspektiivikaks ma meie ettevõtmist ei pidanud.

Kümme aastat hiljem kuulub meie üüriportfelli enam kui 50 üürikorterit üle kogu Tallinna. Oleme selle aja jooksul teinud mõningaid asju õigesti ja päris palju asju valesti. Oleme korterite edasimüügiga teeninud korralikku kasumit ja liigse agaruse tõttu kaotanud tuhandeid eurosid. Oleme saanud kümneid uusi tuttavaid ja kokku puutunud inimestega seinast-seina. Oleme pidanud tegelema puuküürnike, lekkivate torude ja kohtuvaidlusega. Ühesõnaga, oleme olnud kinnisvarainvestorid.

Lugejate tagasiside:

“Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik on tulvil tarkustest ja elulistest näidetest, mis sütitavad huvi ja teevad julgemaks – loodetavasti piisavalt julgeks, et hakkad ka reaalseid samme astuma enda unistuste suunas (kui sa seda siiani teinud ei ole). On kirjutatud Jaagule omases sõbralikus stiilis – seda lugedes oleks nagu Jaaguga ühe laua taga tema kogemuste kohta kuulamas. See raamat on hea lisa Rikkaks saamise õpikule. Soovitan – isegi siis, kui sul hetkel kinnisvara vastu huvi puudub. Kunagi ei tea, millal võib kasuks tulla ;)”

 

Lihtne ja sujuv lugemine, väga lihtsalt seletatud. Meeldis, et lõpus olid erinevad intervjuud, väga erinevate investeerimisstrateegiatega inimestega – näitab hästi, kui paindlik ja võimaluste rohke see investeerimisvorm on.”

 

“See raamat inspireeris raha kõrvale panema, korteri ostma ning selle üürile panema. Lisaks vaadata ringi kinnisvara laenud turul ning investeerida osa kõrvale pandust teistesse projektidesse. Raamat on aidanud mul teha palju häid investeerimisotsuseid.”