LASTERAAMATUD

Kõik sai alguse ühest sõnumist, mis mulle 5. aprillil postkasti potsatas:

“Tere! Kuna olen Teie raamatuid lugenud ning teisalt on viimasel ajal tekkinud mitmeid arutelusid laste finantstarkuse teemal (õigemini selle õpetamise olematusest), tekkis mul üks mõte. Nimelt kirjutada 7–15-aastastele lastele raamat, milles oleks esitatud mänguliste lugudega kõige elementaarsemad finantsteadmised. Olen ajakirjakesele Täheke kirjutanud mitu aastat Hullu Teadlase teadusnupukesi ning möödunud aastal ka Hullu Teadlase raamatu, kus olen püüdnud anda lihtsas ja kirjanduslikus stiilis  teaduslikke vastuseid laste kõikvõimalikele küsimustele. Samas olen psühholingvistina kasutanud tekstides erisuguseid lausetüüpe jne, et paralleelselt ka laste keelelist eneseväljendust ja loetu mõistmist arendada.  Sellest lähtuvalt tekkiski mõte koostöös Teiega kirjutada üks raamat ka lastele. Teie poolt sisulised teadmised, minu poolt kergesti loetav ja põnev vorm.

Mida arvate?
Lugupidamisega
Mihkel Truman”

Mida muud oskasin arvata, kui et superlahe idee! Saime nädal hiljem Mihkli pool kokku, leidsime kiiresti ühise keele ja hakkasime projektiga pihta. Mul endal oli sama unistus juba aastaid peas keerelnud, kuid puudus aeg ja kättevõtmine, et see raamat ära teha! Ja nüüd kukkus sülle ainulaadne võimalus teha oma unistus teoks professionaalse lingvisti ja lastekirjanikuga koostöös!

Läks aega “kõigest” kuus kuud ja ligi 160 lehekülge teksti oli lugemiseks valmis. Ja uskuge mind (võite mu abikaasalt üle küsida!), iga kord kui ma seda teksti lugesin, valdas mind siiras rõõm – see oli lihtsalt nii kaasahaarav ja motiveeriv lugemine! Loodan väga, et tunned seda raamatut koos lastega lugedes sama moodi!

Vahepeal jõudis poeriiulitele ka teine lastele mõeldud rahatarkuse raamat – Riin Tuttelbergi “Tom õpib rahamängu”. Esmane ehmatus, et meie töö on juba kellegi teise poolt ära tehtud, asendus pärast raamatu lugemist rõõmuga – tegemist oleks justkui sama teema esimese ja teise osaga. Tomi raamat on sobiv lugemine mudilastele ja 1-2 klassi õpilastele, ning räägib eelkõige üldistest põhimõtetest. Meie raamat eeldab pigem veidi vanemat lugejat – usun, et uut teadmist saavad sealt lausa ka lapsevanemad ise. Fookuseks on aga pigem lastele ettevõtlikkuse ja heade rahaharjumuste süstimine. Üheskoos katavad need raamatud ära rahatarkuse teema mudilastest abiturientideni.

Panin koostöös Riinu ja Mihkliga kokku supersoodsa paketi, mis sisaldab endas rahatarkust ja kasulikku lugemist kogu perele, mudilastest alates ja vanaisaga lõpetades.

Telli lasteraamatud siit