UUS KOOLITUS!!!

Rikkaks Saamise Õpik praktikas

 

Seekordne koolitus on ideaalne kõigile neile, kes on Rikkaks Saamise õpiku juba läbi lugenud ning on valmis omandatud ideid ellu rakendama. Päeva alguses käime kiirelt üle ka säästmise ja raha kogumise teemad, selleks oleme vestlusringi kutsunud põnevad külalised. Koolitusel räägime kolmest passiivset sissetulekut pakkuvast varaklassist: ühisrahastusest, aktsiatest ja kinnisvarast. Teemablokkide vahele oleme varunud ka piisavalt aega, et luua uusi tutvusi, kellega oma investeerimisteekonda jagada.

Koolitus toimub 27. oktoobril Hestia Hotel Europas kella 10.00st-17.00ni.

Juttu tuleb järgmistest teemadest:

1.Kust leida investeerimiseks raha?
2. Vestlusring säästmisest
3. Ühisrahastusse investeerimine
4. Kuidas siseneda aktsiaturule?
5. Indeksfondid
6. LHV kasvukonto ja Berkshire Hathaway
7. Airbnb-ga raha teenimine
8. Kuidas jõuda esimese üürikorteri ostmiseni?

Oleme eelnevate koolituste põhjal materjalid põhjalikult läbi vaadanud ja neis parandusi teinud, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni. Varasemalt on osalejatele kõige rohkem meeldinud just võimalus veeta päev koos sarnaselt mõtlevate inimestega, küsida küsimusi ja ühiselt arutleda esineja poolt tõstatatud teemadel. Arvestame seda ka käesoleval koolitusel ning kaasame osalejaid aktiivselt kogu protsessi.

Lõuna ajal on kavas salati- ja wrapipaus, et energiat jätkuks koolituse lõpuni.

Lisaks Jaagule tulevad oma teekonda ja kogemusi jagama mitmed külalisesinejad, kelle kohta leiab peagi infot ürituse Facebooki lehelt.

Sarnane koolitus maksab Äripäeva Akadeemias (Algajast edukaks investoriks) 179 eurot. Meie eesmärk on hoida alustajatele mõeldud koolitused võimalikult odavad ja sellest tulenevalt on pileti tavahind vaid 99 eurot. Esimesed 50 saavad kasutada kupongi “69” ja pileti siis 69 euroga.

Registreeru koolitusele SIIT

 

JUBA TOIMUNUD KOOLITUSED

Kui tahad meie tulevaste koolitustega kursis olla, siis palun jäta meile oma andmed täites ära vormi.

 

“Rahalise vabaduse teekond – vundamendi loomine”

10. märtsil toimus Tallinnas Viru Konverentsikeskuses eelkõige alustajatele mõeldud raha- ja investeerimiskoolitus nimega “Rahalise vabaduse teekond”. Erinevalt eelnevatest koolitustest keskendusime seekord just inimestele, kes alles plaanivad alustada investeerimisega või on vaikselt alustanud, kuid motivatsioon kipub kaduma. Me ei rääkinud niivõrd sellest, kuidas kiirelt rikkaks saada, vaid pigem sellest, kuidas luua endale tugev rahaline vundament, millelt oma jõukust kasvatama hakata.

Koolituse eesmärk on anda Sulle motivatsiooni ja teadmisi, et ehitada üles endale sobiv plaan rahalise vabaduse saavutamiseks. Teeme üheskoos läbi päris mitu mõtteharjutust ja kuna koolitus toimub laudkondades, on see ka hea koht uute mõttekaaslaste leidmiseks. Me ei räägi seekord niivõrd sellest, kuidas investeerida, vaid miks investeerida. Ja mis oleks vaja enne investeerimisele keskendumist ära teha. Ehitame üheskoos Sulle 10-15 aastase plaani finantsvabaduse saavutamiseks ja räägime ka sellest, kuidas jõuda järgmisele rikkuse tasemele ehk miljonäriks.

Juttu tuli järgmistest teemadest:

 1. Miks üldse finantsvabadus? Miks on oluline rahaasjad korda saada?
 2. Kus Sa hetkel omadega rahaliselt oled? (bilanss/tulud/passiivne tulu)
 3. Tulud ja kulud ning kontosüsteem. Kuidas säästa raha suuremate kuluallikate lõikes (eluase, transport, toit, meelelahutus)?
 4. Kuidas leida investeerimiseks raha ja teha see automaatseks?
 5. Milliseid varaklasse ja investeeringuid valida?
 6. Laenudest vabanemine
 7. Hingerahu konto
 8. Turvalise pensionifondi loomine (kas piisab II sambast või ka III ja IV)
 9. Suuremateks ostudeks ning lastele tulevikuks raha kogumine

Tutvustame ka Rahakooli järgmiseid tasemeid (rahaline vabadus ja miljonär) ning kuidas neid saavutada.

Lisaks Jaagule jagab oma teekonda ja mõtteid Joonatan Uusväli, kes sai kuulsaks kui Investeerimisklubi kõige kõvem säästja ning jõudis 3 aastaga rahaliselt vabaks (kuula ka intervjuud Äripäevas).

Kuues RSÕ kinnisvaraseminar “Kinnisvara 2018” toimus taaskord septembris Tallinnas ja seekord 2-päevalisena! Oleme selle koolituse jaoks ehitanud lausa eraldi veebilehe, nii et uuri lähemalt www.kinnisvaraseminar.ee

23. septembril toimub algusega kell 9.00 Viru hotelli konverentsikeskuses juba kuues kinnisvarale keskenduv kokkutulek. Taaskord keskenduvad teemad kinnisvarainvestori jaoks olulistele küsimustele.  Oleme lisaks ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks, et kokku tulles saaksime vahetada võimalikult palju mõtteid ja ideid, et õppida üksteise kogemustest ja jagada endi omi.

Esinevad praktikud, kes jagavad oma kogemusi üürikorterite haldusest üürimajade arenduseni. Lisaks vaatame üle väga olulised teemad nagu juriidika ja maksunduse. Anname ülevaate kinnisvaraturu hetkeolukorrast.

Nagu ka eelmisel aastal, eelneb saalikokkusaamisele 22. septembril võimalus külastada reaalseid arendusobjekte. Seekord on plaanis külastada üürimajadeks ehitatavaid arendusi DepotHouse ja Laava. Seal on võimalus vabas õhkkonnas vahetada mõtteid esinejatega ning saada ka omavahel tuttavaks. Lisaks pakume süüa-juua ja veidi meelelahutust. See on hea võimalus uute kontaktide ja äripartnerite leidmiseks.

Piletihinnas sisalduvad lisaks koolitusele ka kohvipausid, materjalid ning laupäevane söök-jook + objektide külastused. Pileti hind on kuni 10. septembrini 149 eurot, alates 11. septembrist 199 eurot.

Uuri lähemalt www.kinnisvaraseminar.ee

Viies RSÕ kinnisvaraseminar “Kinnisvara 2017” toimub juba septembris Tallinnas ja seekord 2-päevalisena!
 
17. septembril toimub algusega kell 9 Viru hotelli konverentsikeskuses juba viies RSÕ poolt korraldatud kinnisvarale keskenduv koolitus. Taaskord on teemad seinast-seina ja oleme lisaks ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks. Esinevad praktikud, kes jagavad oma kogemusi üürikorterite haldusest üürimajade arenduseni. Lisaks vaatame üle ka juriidika, maksunduse ja kinnisvaraturu olukorra.

Esmakordselt eelneb saalikoolitusele 16. septembril võimalus külastada reaalseid arendusobjekte (hetkel plaanis külastada üürimajadeks ehitatavaid arendusi Kauba 10 ja SpaceCube). Seal on võimalus vabas õhkkonnas vahetada mõtteid esinejatega ning saada ka omavahel tuttavaks. Lisaks pakume süüa-juua ja veidi meelelahutust. See on hea võimalus uute kontaktide ja äripartnerite leidmiseks.

Esimesed 50 piletit on juba müüdud. Alates 13. augustist kuni 1. septembrini on pileti hind 129 eurot (selles sisalduvad kohvipausid, materjalid ning laupäevane söök-jook + objektide külastus). Alates 1. septembrist on pileti hind 149 eurot.

Registreeruda saad siit.

Päevakava:

 • Sissejuhatus ja kinnisvaras edu saavutamise komponendid (Jaak Roosaare)
 • Kinnisvaraturu ülevaate – mis toimub kinnisvaraturul, turuanalüüs ja tulevikuprognoos (esinevad Kairi Vanem Pindi Kinnisvarast ja Dairy Rosenberg Rosenhaus Kinnisvarast)
 • Kuidas leida tänases turusituatsioonis häid objekte? (mõtteid jagavad Kalle Aron Scandium KV-st, Ivar Arumäe Koidu Ehitusest ning Janar Saviir Domus Kinnisvarast)  
 • Kas buum või krahh? Kuidas käitun praeguses turusituatsioonis? (oma arvamust jagavad investorid Peeter Pärtel ja Kalle Aron)
 • Kuidas saada pangast ja investoritelt raha? (ideid jagavad Aimar Roosalu BIG Pangast, Arko Kurtmann LHV Pangast ning Loit Linnupõld CrowdEstatest)
 • Kinnisvaraga seotud maksude kiirkursus (maksuekspert ja koolitaja Peeter Pärtel)
 • Kinnisvaraga seotud lepingud (Eve Kaunis UusMaast)
 • Kogemuslood elust enesest
  • Koidu Ehituse lugu algusest tänaseni – Karin Vinkel ja Ivar Arumäe
  • 7 aastat üüriäris – mida olen sellest õppinud? – Kalle Aron
  • Minu teekond kinnisvaras Endoveri praktikast Scandium KV tegevjuhiks – Maido Lüiste

Päeva juhib RSÕ raamatute autor ja investor Jaak Roosaare.

Rohkem pole meil 2017. aastal plaanis suuri saalikoolitusi korraldada ja seega on see suurepärane võimalus uute kontaktide loomiseks ja vanade soojendamiseks. Kohtume 16. ja 17. septembril seminaril “Kinnisvara 2017”.

Registreeruda saad siit.

5. märtsil 2017 toimus RSÕ esimene 2017. aasta koolitus. Seekord on teemaks aktsiad ja koolitus kandis nime “Aktsiatega rikkaks saamise õpik praktikas”. Eesmärk oli anda osalejatele teadmised, tööriistad ja motivatsioon, et soovi korral ehitada ülesse ka endale igavikuline dividendiportfell, mis võimaldab nii varasemat pensionit kui ka varade kogumist järeltulijatele.

Esinejateks olid ARSÕ-st tuttavad investorid ja lõviosa ajast jagab teadmisi ja kogemusi Jaak Roosaare ise. “ARSÕ praktikas” on hea koht, kus lisaks teadmistele saada ka uusi tuttavaid ja innustust. Tavapäraselt toimub koolitus laudkondades, mis võimaldab rohkem suhtlust ja üksteiselt õppimist.

3. detsembril 2016 toimus üle pika aja kinnisvarateemaline koolitus ka Tartus. Seekord oleme võtnud eesmärgiks, et esinejaid on vähem, kuid teemadesse läheme seevastu sügavuti sisse. Esinejateks on juba tuntud tegijad kinnisvaramaastikul: Kalle Aron räägib oma teekonnast üüriäris, keskendudes just teekonna algusele. Käime lähti kõik mõisted (näiteks ROI ja NOI) ning arvutame paari näidisobjekti tootlust. Peeter Pärtel katab põhjalikult juriidikat, sealhulgas üürilepinguid ja maksustamist. Teema on alustajatele eriti oluline, sest lihtsad vead võivad hiljem maksma minna tuhandeid eurosid. Margo Laul ja Janar Saviir räägivad lähemalt üüriärist väikelinnas ja kuidas jõuda kortermajade arendamiseni. Lisaks räägib Jaak Roosaare oma kogemusest eralaenuandjana ja mida investorid vaatavad laenu andes. Janar ja Jaak katavad veidi ka lühiajalist üürimist, mõlemal on sellega enam kui 3 aastane kogemus.

18. septembril 2016 toimus Tallinnas kolmas RSÕ poolt korraldatud kinnisvaraseminar pealkirjaga “Kinnisvara 2016

img_7774

Meie päeva eesmärgiks oli aidata Sul leida endale mentoreid, äripartnereid, investoreid või kliente, et üheskoos kinnisvaras edukamalt toimetada. Lisaks räägiti mitmeid motiveerivaid ja õpetlikke lugusid reaalsetest projektidest ja tehingutest ja loodetavasti said osalejad õppida teiste vigadest.

Kinnisvaraseminari teemad olid:

Kuidas jõuda heade projektideni, kuidas liiguvad tehingud, mis ei jõua portaalidesse? Turu üldine olukord – Kristjan Ploompuu, Uusmaa

Maksud – Peeter Pärtel, koolitaja ja investor

Vestlusring: Lühiajaline üürimine, Booking.com ja Airbnb – Anna Kristiina Nielander, Ülane Vilumets, Karl Laius, Jaak Roosaare

Üürnikud ja üürilepingud. Kuidas käituda (puuk)üürnikega. Taustakontroll ja seadused – Karin Oras, Arvisto & Partnerid advokaadibüroo

Üürikinnisvara Tallinnast väljas: millised riskid kaasnevad, kuidas ehitada kaugjuhtimise teel, milline on tasuvus võrreldes Tallinna või Tartuga. Armand Kuld, Tiit Blank, Jaak Roosaare, Margo Laul

Suurimad ohud renoveerimise puhul ja kuidas teostada head ehitusjärelvalvet. Elva kortermaja renoveerimise näide. Margo Laul, Elva Kodu OÜ

Miks ma eelistan ärikinnisvara elamukinnisvarale – Viljar Arakas, EfTEN Capital AS

Kuidas kinnisvaras edukas olla ja millised arengud on toimunud minu portfellis? – Kalle Aron, SW Investment Properties OÜstroomi_läbu

Koidu kortermaja lugu algusest lõpuni – Karin Vinkel, Koidu Ehitus OÜ

Seminar toimus 18. septembril Viru konverentsikeskuses algusega kell 9.00 (orienteeruv lõpp kell 19.00). Iga osaleja sai kaasa mahukad materjalid, lepingute näidised ja Kinnisvaraga Rikkaks Saamise Õpiku.

Esimesele 50-le registreerujale on soodushind 79 eurot, järgmisele 50-le 89 eurot ja seejärel tavahind 99 eurot.

Vaata ka koolituse infot Facebookis

 

27. septembril 2015 toimus Tallinnas Viru hotellis Kinnisvaraseminar. Loe lähemalt toimunud koolituse kohta siit ja vaata pilte siit.

IMG_3717

29. märtsil 2015 toimus Tartus Dorpati Konverentsikeskuses esimene Tartu “Rikas naine = Tark naine” koolitus. Teemad ja esinejad olid sarnased Tallinnas toimunud koolitusega. Ka seekord on koolitus suunatud üksnes naistele 😉 Kohal oli ligi sada investeerimishuvilist ja säravat naist! Vaata toimunud ürituse pilte FB lehelt!

28. veebruaril ja 1. märtsil 2015 toimus Tallinnas esimest korda koostöös PR Fashion Roomi ja Naisinvestorite Klubiga investeerimiskoolitus “Rikas naine = Tark naine”.

koolitus_veebr15Kahel päeval osales koolitusel kokku enam kui 200 inimest. Esinejateks olid praktikud – Mariliis Soobard ja Sille Kraam rääkisid hobist ettevõtluse alustamisest, Maret Saat oma teekonnast rahalise vabaduseni, Eve Kaunis (UusMaa) kinnisvarast ja Nelli Janson (LHV) aktsiatest. Lisaks jagas mõlemal päeval osalejatega mõtteid õpetaja-investor Kristi Saare. Üritust juhtis Pille-Riin Aasa (PR Fashion Room).

Rohkem pilte koolitusest leiad siit.

28. septembril 2014 toimus Tallinnas teist korda intensiivne investeerimiskoolitus nimega “Rikkaks Saamise Õpik praktikas!”

RSO_sept_koolitus

Seekord suunasime koolituse just alustavale investorile, kellel on tekkinud esimesed säästud, mida tahaks tootlikult investeerida. Taaskord rääkisime kolmest passiivset sissetulekut pakkuvast varaklassist: kinnisvarast, aktsiatest ja laenude andmisest. Lisaks ekspertidele jagasid oma kogemusi ka kaks väga erinevat investorit – täiskohaga õpetaja ametit pidav Kristi Saare (kes peab ka raha- ja investeerimisteemalist blogi) ja üürikortereid haldav Karin Vinkel.

KINNISVARA teemablokis rääkis juba eelmisest korrast tuttav Kalle Aron, kuidas on edenenud Stroomi Residentside projekt, näha sai pilte ja numbreid nii renoveerimistöödest kui ka esimestest üürilepingutest. Kalle on hea näide sellest, kuidas vaid paari aastaga on võimalik nullist üles ehitada mitmekümnest üürikorterist koosnev ettevõte. Juttu tuli ka pangalaenudest, remondimeestest ja kõigest muust, millega kinnisvaraga toimetades tegeleda tuleb. Kalle kutsus ka kõiki tema kulul Nizzasse õhtusöögile!

Teise esinejana oli kohal Crowdestate-i CEO ja asutaja Loit Linnupõld, kes andis ülevaate, kuidas ühisrahastuse abil juba alates 100 euroga osaleda varasemalt üksnes suurinvestoritele kättesaadavates arendusprojektides.

AKTSIATE teemablokis rääkis uue esinejana pikaajaline LHV portfellihaldur ja endine fondijuht Rait Kondor, mis need aktsiad üldse on, kuidas neid analüüsida ja kuidas aktsiatesse investeerida. Rait Kondoril on aktsiaturgudel 14-aastane kogemus ning ta on töötanud LHV Pangas portfellihalduri ja fondijuhina üheksa aastat. Keda teema rohkem huvitab, siis Rait korraldab ka jätkukoolitusi ja ilmselt on temalt võimalik aktsiatesse investeerimise õppimiseks ka eratunde võtta.

LAENUDE ANDMISE teemablokis oli taaskord kohal Bondora esindaja ja RahaFoorumi eestvedaja Taavi Pertman. Kas teadsid, et Bondora on oma investoritele intresse välja maksnud enam kui 2,9 miljonit eurot? Kas ja kuidas ka ise sellest osa saada ja mis nippe peaks Bondorasse investeerimisel kasutama – sellest kõigest Taavi ka rääkis. Lisaks saime teada, et tal on 12 erinevat isepakkujat 😉

Teise esinejana rääkis Jaak Roosaare (ehk siis mina ise 😉 ) oma seiklustest laenude andmise maailmas. Olen viimaste aastate jooksul sujuvalt liikunud aktsiakauplemisest hoopis laenuandmise juurde. Juttu tuli hüpoteeklaenudest, avalikult mitte-kaubeldavate ettevõtete võlakirjadest, eraisiku käendusel laenu andmisest ja kõigest muust teema juurde kuuluvast. Lisaks headele tehingutele lahkasime ka ühte “õhku lennanud” laenutehingut.

Kõige olulisem investeerimistarkus ei olnud 28. septembril aga sugugi mitte laval, vaid hoopis saalis laudade taga! Kevadel toimunud koolituse juures meeldis osalejatele kõige rohkem just võimalus veeta päev koos sarnaselt mõtlevate inimestega, küsida küsimusi ja ühiselt arutleda esineja poolt tõstatatud teemadel. Arvestasime seda ka käesoleva koolituse puhul ning taaskord toimus koolitus nii, et osalejad on aktiivselt protsessi kaasatud, istusime 8-10 liikmelistes laudkondades ja saime üks-teiselt õppida.

Kõik osalejad said seekord koju kaasa ka põhjalikud koolitusmaterjalid ja juhendid, et leida endale sobiv varaklass ja investeerimisega algust teha.

20. aprillil 2014 toimus Tallinnas koostöös PR Fashion Room-iga esimene intensiivne koolitus nimega “Rikkaks Saamise Õpik praktikas!”

Hoolimata asjaolust, et koolitus toimus lihavõtete nädalavahetusel oli kohal enam kui 100 investeerimishuvilist, kes said lisaks headele ideedele ka uusi tutvusi ja ärisidemeid. Suured tänud kõikidele osalejatele!

koolitus1

jaakMeie eesmärgiks ei olnud teha motivatsioonikoolitust, kuidas raha säästa, vaid teadmiste ja praktiliste näidete jagamise koolitust, kuidas erinevates varaklassides teenida 10+% aastatootlust.

Mina ise rääkisin sissejuhatuseks kolmest sissetulekust, mis aitavad investoril luua rahalist vabadust – intress, dividend ja üür. Lähemalt rääkisin just eraisiku dividendi-portfelli loomisest.

 

 

KalleTeiseks esinejaks oli Kalle Aron, kes rääkis kuidas paari aastaga ehitada nullist üles viiest üürikorterist koosnev kinnisvara portfell ja kuidas sealt edasi liikuda üüri-majani. Kalle tutvustas ka Stroomi Residentside projekti ja rääkis korterite renoveerimisest.

TaaviKolmandaks esinejaks oli isePankuri (nüüd siis tuntud kui Bondora) esindaja Taavi Pertman, kes tutvustas sealse laenukeskkonna parimaid praktikaid ja kuidas oma tootlust Bondora keskkonnas tõsta. Taavi ettekandest saime teada, kuidas Bondoral on maist alates uued laenude väljastamise kriteeriumid ja mida teha selleks, et investor rohkematesse laenudesse sisse saaks.

ToomasHüpoteeklaene ja laenude kaasamist tutvustas Toomas Mardi, kes on ise edukas kinnisvarainvestor (mitmed tema tehingud on mainitud ka “Rikkaks saamise õpikus”). Toomas õpetas kuulajatele, et laenu andes ei ole esmatähtsad mitte tagatised ja lepingu juriidiline vormistus (mis on muidugi ka tähtis), vaid hoopis laenuvõtja isik ja taust. Lisaks tuli jutuks, kuidas edukalt osta ja müüa kinnisvara ja miks tegemist on profispordiga.

Ranol Kaseväli rääkis kõige seksikamal teemal – kuidas USA aktsiatega edukalt kaubelda (Ranol keerutab USA aktsia-turgudel sadu tuhandeid dollareid). Ranolilt õppisime lugema aktsiagraafikuid ja saime teada, milliseid allikaid ta aktsiate kohta info saamiseks kasutab.

RanolMeelis Liivak LHV Pangast tutvustas, kuidas pangast ärilaenu saada ja mida pank vaatab laenude väljastamisel.

pillekas

Pille-Riin Aasa PR Fashion Room-ist rääkis, kuidas oma hobist ja kirest teha edukas online-äri ja kuidas blogimisega passiivset tulu teenida (lisaks jagas Pille-Riin naissoost osalejatele häid moenippe) 😉

 

 

Edasised plaanid

Kuna osalejad jäid koolitusega üldiselt rahule (suurimaks kriitikaks oli ajapuudus ja ehk liiga palju esinejaid), siis on meil plaanis sarnaseid koolitusi ka tulevikus läbi viia. Lisaks üldistele, mitmetele varaklassidele suunatud koolitustele, plaanime edaspidi ka spetsiifilisemaid ja sügavuti minevaid koolitusi nii aktsiate kui ka kinnisvara valdkonnas.

Kui Sind teemad huvitavad ja tahad kursis olla tulevaste koolitustega, siis võta minuga ühendust.