JUBA TOIMUNUD KOOLITUSED JA SALVESTUSED

Kui tahad meie tulevaste koolitustega kursis olla, siis palun jäta meile oma andmed täites ära vormi.
Toimunud koolituste salvestused leiad siit.

Webinari salvestus – Lapsed ja investeerimine

Lastele raha kogumine ja investeerimine on teema, mille kohta saan alati palju küsimusi. Jagangi veebikoolitusel oma rahaplaani ja kogemust lastele raha kogumisel. Lisaks üldisele investeerimisele läbi OÜ, kasvukonto või investeerimiskonto, vaatame lähemalt ka laste tulumaksuvabastuse kasutamist.

 

Teatavasti otsustas riik kaotada käesolevast aastast ära täiendava maksuvaba tulu laste eest. Kolmelapselisel perel jääb saamata seega (1848+3048 eurot tulumaksusoodustust). Küll aga kerkib uuel aastal maksuvaba tulu inimese kohta 700 euroni kuus. Räägimegi webinaril, kuidas tekitada lastele läbi investeerimise passiivne tulu, mis võimaldab perel maksuvaba sissetulekut suurendada.

 

Lisaks käime läbi ka üldisemad investeerimisplaanid, mida lastele raha kogumiseks kasutatakse.

 

Koolitus toimus 9. aprillil Zoomi keskkonnas ning on järelevaadatav.

Vaata lähemalt SIIN.

Webinari salvestus – Kõik optsioonide müügist, et teha edukaid tehinguid

Tunnistan ausalt, pikalt olin suhtumisega, et optsioonid on ainult loteriipiletid ahnetele ja rumalatele. Ja nagu kasiinos, siis maja võidab pikas perspektiivis alati. Kuni sain teada, et ka minul on võimalik optsioone (ehk loteriipileteid) hoopis MÜÜA ja teenida selle pealt optsioonipreemiat. Sellest hetkest saadik (sellest on tänaseks möödas enam kui 5 aastat) on optsioonimüük olnud üks minu tulusamaid strateegiaid.

 

Mida rohkem optsioonide müümise kohta õppida, seda vähem on soovi lihtsalt aktsiaid osta või müüa…

 

Webinaril:
– käime läbi nii optsioonide olemuse kui ka erinevad strateegiad
– analüüsime mitmeid tegelikke tehinguid
– kõikidel osalejatel võimalik nii webinari ajal kui ka pärast seda küsida minult küsimusi.

Edukas optsioonimüük aitas minu ettevõttel saavutada 2023. aastal börsidel enam kui 70% tootluse.

 

Oled oodatud kuulama, kui soovid rohkem optsioonide müümise kohta teada saada! Näidetes kasutame Interactive Brokersi keskkonda.

Webinari saab järele vaadata SIIT.

Rahalise vabaduse teekond 2023

Kuidas luua rahaline vabadus ja investeerida nii, et passiivne sissetulek kataks ära igapäevased elamiskulud?

 

 • 6 eraldiseisvat live Zoomi koolitust
 • kõik materjalid järelevaadatavad
 • võimalus saata personaaliseid küsimusi
 • palju näiteid tegelikest tehingutest.
Kursuse eesmärk on anda Sulle motivatsiooni ja teadmisi, et ehitada üles endale sobiv plaan rahalise vabaduse saavutamiseks.
Seejärel vaatame koos üle konkreetsed juhised igas varaklassis seatud eesmärkide täitmiseks.
Kursus startis jaanuaris 2023, kuid on järelevaadatav, nii et liituda saab ka poole pealt. Rohkem infot SIIN.

“Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik 2.0” esmaesitlus

Uus täiendatud kinnisvaraõpik on trükist ilmunud ning sisult ja mahult eelmisest versioonist ligi poole paksem!

 

10. aprillil toimus Tallinnas Radisson Meritoni konverentsikeskuses “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik 2.0” ilmumist tähistav seminar “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik praktikas 2022”.
Otsisime üheskoos vastust küsimusele, kuidas täna kinnisvaraga rikkaks saada ning vaatame, millised on hetke trendid kinnisvaras ja selle rahastuses. Kohal on inimesed, kelle kohta oled saanud lugeda “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpikust”, teiste seas näiteks Jaak Roosaare, Kristi Saare, Karin Vinkel, Janar Saviir, Arko Kurtmann, Kristjan Tamla, Janar Muttik ja teised.

Rikkaks saamise õpik praktikas 2020 

14. märts edasi lükkunud seminar toimub 24.oktoobril! Juba 7. korda leiab aset iga-aastane Rikkaks saamise õpik praktikas seminar. Nipid oma ala tipptegijatelt, väärt ideed ja tutvused kogu eluks – meie põhieesmärgiks on Sind motiveerida tegutsema ning anda teadmisi järgmisele rahalisele tasemele jõudmiseks.

Esinevad oma ala tipptegijad, kes jagavad oma ideid ettevõtluse, laenude, aktsiate ja kinnisvaraarenduse valdkondades. Lisaks vaatame üle päevakajalised teemad nagu sissetulekute suurendamine ja idufirmadesse investeerimine. Anname ülevaate rikkuse 4 kvadrandist ja seame eesmärgid järgnevaks aastaks.

Oleme lisaks säravatele ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks, et saaksime vahetada võimalikult palju mõtteid. Jagades enda kogemusi, on meil võimalus õppida üksteise kogemustest.

Kuna kõik head esinejad ühte päeva ära ei mahu, siis käib seminariga kokku materjalide vihik, kus on valdkondade kohta sügavuti minevat infot ja ruumi märkmeteks, et väärt ideed peale seminari ei ununeks.

Piletihinnas sisaldub lisaks koolituspäevale ka materjalide vihik ja kaks kohvipausi.

Koolitus toimub laupäeval, 24.oktoobril 2020 Tallinnas kell 9:00-18:00 Hestia Hotel Europa konverentsikeskuses. 

Koolitusega soovime luua sooja atmosfääri, kus inimesed saavad tutvuda ja soovi korral leida ideid, partnereid ja õppida teiste kogemustest. Erinevalt teistest investeerimiskonverentsidest on meie üritusel suurem fookus omavahelisel suhtlusel ja uute kontaktide loomisel. Igav ei hakka ja loenguid kuulama ei pea! Vastupidi – saab lauakaaslastega oma mõtteid vahetada ja esinejatel nööbist kinni võtta. Seda tagavad nii pikemad vestluspausid, istumine laudkondades kui ka omavahelise tutvumise julgustamine. Päev on korda läinud, kui leiad endale vähemalt ühe uue äripartneri!

Esinejad

 

Alvar Räägel- Alvar Räägel on endine tippsõudja ja magistrikraadiga zooloog, kes on töötanud Keskkonnaagentuuri peaspetsialistina. Ühtaegu otsustas ta oma stabiilse riigitöö pikalt saata ning hakata Amazonis koogivorme müüma. Tänaseks on Alvar oma Amazoni äri maha müünud ning saanud sellega miljonäriks. Alvar jagab konverentsil oma õppetunde ning räägib, mis on Amazoni võitvad strateegiad.

Kuidas Amazoniga miljonäriks saada?

 

 

 

 

 

Martin Kristerson– Martin Kristerson on autopesuga tegeleva idufirma Upsteam looja ja tegevjuht, ta on lõpetanud rahvusvahelise ettevõtluse bakalaureuseõpingud. Konverentsil jagab Martin ideid idufirma ehitamisest ning neisse investeerimisest.

 

Kuidas idufirmadega miljonäriks saada?

 

 

 

 

 

 

Kalle Aron- Kalle Aron on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvusvahelise juhtimise ja turunduse erialal. Ta on tegelenud üürikorteritesse investeerimise ja haldamisega juba üle kümnendi. Kuigi põhitööna tegeles Kalle oma ettevõttes üle 10 aasta disainköökide ja muu mööbli tootmisega, on tema portfellis tänaseks üle 100 üürikorteri ning tema loodud ettevõte Scandium kinnisvara arendab enam kui 200 korterit. Kalle jagab konverentsil oma hindamatuid kogemusi väikekorterite planeerimise ja arendamisega, millest on tänaseks saanud tema põhitöö.

SpaceCube, Avangard, Laava ja Newton – mida nendest õppida?

 

 

 

Victoria  Villig- Victoria Villig on üks Eesti top 3 youtubereid ning üks vähestest täiskohaga suunamudijatest. Tema suurimaks kireks on filmindus ning igapäevaselt paneb ta suurt rõhku tervislike eluviiside propageerimisele. Olles vaid 19-aastane, on tal mitu tulutoovat sotsiaalmeediakanalit, neiu pakub sotsiaalmeedia koolitusi ning teeb välismaa ja Eesti suurimate brändidega koostöid. Seminaril räägib Victoria sellest, kuidas temast sai gümnaasiumi kõrvalt ettevõtja.

 

Kuidas noorena ettevõtlusega alustada?

 

 

Janar Muttik – Janar on Everaus Kinnisvara tegevjuht ja asutaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Strateegilise juhtimise eriala ja omab selles magistrikraadi. Janaril on kogemust kinnisvaraarenduse ja ehituse alal üle 10 aasta. Viimase 5 aasta jooksul on Everaus arendanud mitmeid uuselamurajoone (näiteks Uuesalu Kodu brändi all) ja hetkel tegeleb ka ärikinnisvara arendusega. Janar räägib seminaril oma kogemustest arendajana ja lisaks annab nõu, millist kodu tasub endale soetada

Pankrotivarast hinnatud elurajoonini – Uuesalu Kodu lugu

 

 

 

 

 

Madis Müür- Professionaalne pokkerimängija Madis on olnud täiskohaga investor juba paar viimast aastat ning investeerib aktiivselt just Eesti kasvuettevõtetesse. Tal õnnestus end üles töötada üheks edukaimaks ja enim teeninud eestlasest pokkerimängijaks läbi aegade ning nüüd püüab oma edu korrata ka ettevõtluse ja investeerimisega. Ta lähtub põhimõttest, et kui midagi teha, siis tasub seda ka hästi teha. Seminaril räägib Madis kuidas ja miks üldse idufirmadesse investeerida ning mida on seejuures oluline silmas pidada.

Idufirmadega miljonäriks

 

 

 

 

Kaspar Kissa – Kaspar on kinnisvarainvestor ja projekteerija, kes on aastaid investeerinud üürikorteritesse. 2020. aastal on Kasparil eesmärk oma üüriportfell 50 ühiku pealt enam kui 100 ühikuni kasvatada. Seminaril jagab Kaspar oma kogemust üüriportfelli ehitamisel ning saadud õppetunde.

Viie aastaga 50 üürnikuni

 

 

 

 

 

Jaak Roosaare– Jaak on lõpetanud EBS-i rahvusvahelise ärijuhtimise eriala cum laude. Ta on välja andnud mitmeid raamatuid, nende seas ka “Rikkaks Saamise Õpiku”, mis Eesti enimmüüdud majandusteemaline raamat. Jaak on investor, 50% Klubi asutajaliige ja aasta investori nominent 2020. Aastast 2014 on ta korraldanud mitmeid investeerimisteemalisi koolitusi ning on ka seekordse seminari eestvedaja.

Rikkuse teekonna neli kvadranti

Minu seiklused laenumaailmas – good, bad and ugly

 

 


 

Kinnisvara 2020 

 

Kinnisvaras on käes põnevad ajad. Kauaoodatud hinnalangus on kohale jõudnud ja rahas istuvad investorid hõõruvad rõõmsalt käsi. Kas kordumas on 2008-2009 aasta krahh või pääseme seekord kergemalt? Milline on olukord Eesti majanduses tervikuna ja kuidas see võiks mõjutada kinnisvaraturgu? Kas ja kellele pangad laenu annavad ja kuidas üldse rahastus leida? Kas tulemas on üürikorterite uputus ja üürnike põud? Neile ja paljudele teistele küsimustele katsusime ekspertide abil vastust leida juba kaheksandal kinnisvarainvestorite seminaril, mis toimus 27. septembril Viru hotelli konverentsikeskuses.

Nagu ikka, olime lisaks ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks, et kokku tulles saaksime vahetada võimalikult palju mõtteid ja ideid, õppida üksteise kogemustest ja jagada endi omi.

Heade esinejate ja asjalike ettekannetega sai latt järgmiseks aastaks korralikult kõrgele seatud!

Algajast Edukaks Aktsiainvestoriks

Kahel õhtul toimuval aktsiakoolitusel vaatasime, kuidas börsile siseneda ning oma aktsiaportfell luua.

Koolitus toimus 21. ja 28. novembril 2019 kell 17.30-20.00


Koolitus sobiks Sulle, kui

 • tunned huvi aktsiatesse investeerimise vastu, kuid mingil põhjusel pole Sa sellega veel alustanud kuid soovid seda teha;
 • oled juba mõnda aega aktsiatesse investeerinud ning otsid täiendavaid teadmisi, kuidas teha edukamaid investeerimisotsuseid.

Koolitusel

 • rääkisime aktsiatesse investeerimise põhimõtetest ja ettevõtete analüüsist;
 • jagasime allikaid, kust leida kvaliteetset infot aktsiatesse investeerimisest;
 • uurisime investeerimispsühholoogiat;
 • analüüsisime reaalseid tehinguid;
 • vaatasime, kuidas turgu edestada läbi võimenduse ja optsioonistrateegiate kasutamise.

Ülesehitus

Koolitus toimus 2 erineval õhtul, mille vahel oli nädal aega esimesel koolitusel saadud informatsiooni läbi töötamiseks ning seatud vahe-eesmärkide saavutamiseks. 

Esimene koolituse osa oli iseloomult rohkem algajatele ning tutvustas aktsiatesse investeerimist. Teine osa oli keerulisem ning eeldas valdkonnast varasemaid teadmisi.

Varasemate koolituste tagasiside

“Oli väga motiveeriv koolitus! Sai ka uusi tutvusi, kellel on samad huvid. Hea koolitusmaterjal koju kaasavõtmiseks ja ka mehele näitamiseks :)”

“Meeldis see, et kogu info oli kompaktselt koos. St et natukenegi lugenud inimese jaoks oli kindlasti mõtteid, mis polnud uued, kuid see kõik oli kenasti kokku pandud ja nii mõnigi kunagi leotud asi tundus justkui uus.”

“Meeldis koolituse õhkkond, mis suudeti tekitada – mõnus feeling.

Head materjalid kodus edasi uurimiseks – aitäh!

Ühisrahastus Samm-Sammult

Praktilisel koolitusel vaatasime samm-sammult, kuidas ühisrahastuses investeerimisega alustada, milliseid valikuid teha ning kuidas kogu süsteem toimib.

Koolitus toimus 4.detsembril 2019 kell 17.30-20.00.


Ühisrahastus (ingl crowdfunding) on viimasel kümnendil jõudsalt arenenud uus finantseerimisviis: raha, mida äriühingutel või ka füüsilistel isikutel on vaja projekti elluviimiseks, kogutakse väikeste summade kaupa paljudelt inimestelt. Seda alternatiivset rahastamisallikat kasutavad nii alustavad ja kasvavad ettevõtted kui ka eraisikud. Ühisrahastamine teeb investeeringud kättesaadavaks, kuna raha on võimalik paigutada erinevatesse projektidesse väikeste summade kaupa.

Koolitus sobiks Sulle, kui

oled investeerimishuviline, kes on endale säästmise põhitõed juba selgeks teinud ja tahaksid alustada investeerimist väikeste summadega.

Koolitusel

 • käisime üle ühisrahastuse toimise põhimõtte ja riskid;
 • tutvusime ühisrahastuse veebiplatvormidega;
 • vaatasime sammhaaval, kuidas reaalselt investeeringuid teha;
 • rääkisime erinevatest ühisrahastusse investeerimise strateegiatest.

Parima tulemuse saavutamiseks

 • oli koolitus praktilise workshop-laadi ülesehitusega;
 • toimus koolitus laudkondades (ideaalne võimalus uusi tutvusi luua!);
 • andsime piisavalt aega aruteludeks ja küsimuste küsimiseks.

Varasemate koolituste tagasiside

“Vaba õhkkond, huvitavad teemad, tore seltskond. Eriti meeldis kõik, mis oli seotud uute tutvuste loomisega – laudade vahetamine, inimeste sõbralik suhtumine kohvipausidel jms. Samas olid ka ettekanded sisukad ja informatiivsed.”

“Sain paljudele oma mõtetele ja tulevikuplaanidele kinnitust ning julgustust neid ellu viia. Tänud”

 

Kinnisvarainvestori Praktikum 2019

Praktiline kinnisvarakoolitus, kus lähme süviti kinnisvaravaldkonda ja vaatame reaalseid samme üürikinnisvara soetamiseks. Koolitusele tulevad rääkima lisaks Jaagule ka mitmed teised oma valdkonna edukad praktikud.

Tegu on workshop-laadi praktikumiga, kus laskume detailidesse ja analüüsime projekte.

Koolitus toimus 23.novembril 2019 kell 10-18 ja 24. novembril kell 10-16.


Kellele

Üle pika aja on toimumas praktiline käed-külge põhimõttega koolitus, mis on mõeldud kõigile neile, kellel on huvi kinnisvarasse investeerimise vastu.

Ülesehitus

Koolitusele tulevad esinema praktikud, kes jagavad osalejatega enda kogemusi ning räägivad, kuidas kinnisvara erinevatest tahkudes (üürikorterid, flipid, arendus, finantseerimine) edukamaid otsuseid teha.

Praktikum toimub nädalavahetuse kahel päeval, mil räägime nii strateegiatest kui ka analüüsime reaalseid projekte. Ole valmis intensiivseks õppimiseks, aruteludeks ja uute tutvuste loomiseks!

Vaatame samme, mida tuleb kinnisvarasse investeerimisel läbida. 

Varasemate koolituste tagasiside

“Sain mitu kontakti ja huvitavat infot nende tegemistest. Järgmisel päeval sain näha ühte poolikut kortermaja arendust. Tekkis mitu ideed investeerimiseks.”

“Väga lahe oli kohtuda inimestega, kes on ka nn hullud kinnisvara järgi. Meeldis ka kuulda, kuidas teistel on rahastamise probleem :).  Lisaks: Suhtlemine, ettekanded, korraldus.” 

Rikkaks Saamise Õpik praktikas 2019

 

Seekordne koolitus oli ideaalne kõigile neile, kes on Rikkaks Saamise õpiku juba läbi lugenud ning on valmis omandatud ideid ellu rakendama. Päeva alguses käisime kiirelt üle ka säästmise ja raha kogumise teemad, selleks olime vestlusringi kutsunud põnevad külalised. Koolitusel rääkisime kolmest passiivset sissetulekut pakkuvast varaklassist: ühisrahastusest, aktsiatest ja kinnisvarast. Teemablokkide vahele olime varunud ka piisavalt aega, et luua uusi tutvusi, kellega oma investeerimisteekonda jagada.

Koolitus toimus 27. oktoobril 2019 Hestia Hotel Europas kella 10.00st-17.00ni.

Juttu tuli järgmistest teemadest:

1.Kust leida investeerimiseks raha?
2. Vestlusring säästmisest
3. Ühisrahastusse investeerimine
4. Kuidas siseneda aktsiaturule?
5. Indeksfondid
6. LHV kasvukonto ja Berkshire Hathaway
7. Airbnb-ga raha teenimine
8. Kuidas jõuda esimese üürikorteri ostmiseni?

Olime eelnevate koolituste põhjal materjalid põhjalikult läbi vaadanud ja neis parandusi teinud, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni. Varasemalt on osalejatele kõige rohkem meeldinud just võimalus veeta päev koos sarnaselt mõtlevate inimestega, küsida küsimusi ja ühiselt arutleda esineja poolt tõstatatud teemadel. Arvestasime seda ka käesoleval koolitusel ning kaasasime osalejaid aktiivselt kogu protsessi.

Lõuna ajal oli salati- ja wrapipaus, et energiat jätkuks koolituse lõpuni.

Lisaks Jaagule tulid oma teekonda ja kogemusi jagama mitmed külalisesinejad.

 

“Rahalise vabaduse teekond – vundamendi loomine”

10. märtsil toimus Tallinnas Viru Konverentsikeskuses eelkõige alustajatele mõeldud raha- ja investeerimiskoolitus nimega “Rahalise vabaduse teekond”. Erinevalt eelnevatest koolitustest keskendusime seekord just inimestele, kes alles plaanivad alustada investeerimisega või on vaikselt alustanud, kuid motivatsioon kipub kaduma. Me ei rääkinud niivõrd sellest, kuidas kiirelt rikkaks saada, vaid pigem sellest, kuidas luua endale tugev rahaline vundament, millelt oma jõukust kasvatama hakata.

Koolituse eesmärk oli anda Sulle motivatsiooni ja teadmisi, et ehitada üles endale sobiv plaan rahalise vabaduse saavutamiseks. Tegime üheskoos läbi päris mitu mõtteharjutust ja kuna koolitus toimus laudkondades, oli see ka hea koht uute mõttekaaslaste leidmiseks. Me ei rääkinud seekord niivõrd sellest, kuidas investeerida, vaid miks investeerida. Ja mis oleks vaja enne investeerimisele keskendumist ära teha. Ehitasime üheskoos 10-15 aastase plaani finantsvabaduse saavutamiseks ja rääkisime ka sellest, kuidas jõuda järgmisele rikkuse tasemele ehk miljonäriks.

Juttu tuli järgmistest teemadest:

 1. Miks üldse finantsvabadus? Miks on oluline rahaasjad korda saada?
 2. Kus Sa hetkel omadega rahaliselt oled? (bilanss/tulud/passiivne tulu)
 3. Tulud ja kulud ning kontosüsteem. Kuidas säästa raha suuremate kuluallikate lõikes (eluase, transport, toit, meelelahutus)?
 4. Kuidas leida investeerimiseks raha ja teha see automaatseks?
 5. Milliseid varaklasse ja investeeringuid valida?
 6. Laenudest vabanemine
 7. Hingerahu konto
 8. Turvalise pensionifondi loomine (kas piisab II sambast või ka III ja IV)
 9. Suuremateks ostudeks ning lastele tulevikuks raha kogumine

Tutvustasime ka Rahakooli järgmiseid tasemeid (rahaline vabadus ja miljonär) ning kuidas neid saavutada.

Lisaks Jaagule jagas oma teekonda ja mõtteid Joonatan Uusväli, kes sai kuulsaks kui Investeerimisklubi kõige kõvem säästja ning jõudis 3 aastaga rahaliselt vabaks (kuula ka intervjuud Äripäevas).

Kinnisvara 2018

Kuues RSÕ kinnisvaraseminar “Kinnisvara 2018” toimus taaskord septembris Tallinnas ja seekord 2-päevalisena! Oleme selle koolituse jaoks ehitanud lausa eraldi veebilehe, nii et uuri lähemalt www.kinnisvaraseminar.ee

23. septembril toimus algusega kell 9.00 Viru hotelli konverentsikeskuses juba kuues kinnisvarale keskenduv kokkutulek. Taaskord keskenduvad teemad kinnisvarainvestori jaoks olulistele küsimustele.  Olime lisaks ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks, et kokku tulles saaks vahetada võimalikult palju mõtteid ja ideid, et õppida üksteise kogemustest ja jagada endi omi.

Esinesid praktikud, kes jagasid oma kogemusi üürikorterite haldusest üürimajade arenduseni. Lisaks vaatasime üle väga olulised teemad nagu juriidika ja maksundus. Andsime ülevaate kinnisvaraturu hetkeolukorrast.

Nagu ka eelmisel aastal, eelnes saalikokkusaamisele 22. septembril võimalus külastada reaalseid arendusobjekte. Seekord oli külastasime üürimajadeks ehitatavaid arendusi DepotHouse ja Laava. Seal oli võimalus vabas õhkkonnas vahetada esinejatega mõtteid ning saada ka omavahel tuttavaks. Lisaks pakkusime süüa-juua ja veidi meelelahutust. See oli hea võimalus uute kontaktide ja äripartnerite leidmiseks.

Uuri lähemalt www.kinnisvaraseminar.ee

Kinnisvara 2017

Viies RSÕ kinnisvaraseminar “Kinnisvara 2017” toimus septembris Tallinnas ja seekord 2-päevalisena!
 
17. septembril toimus algusega kell 9 Viru hotelli konverentsikeskuses juba viies RSÕ poolt korraldatud kinnisvarale keskenduv koolitus. Taaskord olid teemad seinast-seina ja olime lisaks ettekannetele jätnud aega laudades tutvumiseks ja aruteludeks. Esinesid praktikud, kes jagasid oma kogemusi üürikorterite haldusest üürimajade arenduseni. Lisaks vaatasime üle ka juriidika, maksunduse ja kinnisvaraturu olukorra.

Esmakordselt eelnes saalikoolitusele 16. septembril võimalus külastada reaalseid arendusobjekte (üürimajadeks ehitatavaid arendused Kauba 10 ja SpaceCube). Seal oli võimalus vabas õhkkonnas vahetada mõtteid esinejatega ning saada ka omavahel tuttavaks. Lisaks pakkusime süüa-juua ja veidi meelelahutust, mis oli hea võimalus uute kontaktide ja äripartnerite leidmiseks.

Päevakava:

 • Sissejuhatus ja kinnisvaras edu saavutamise komponendid (Jaak Roosaare)
 • Kinnisvaraturu ülevaate – mis toimub kinnisvaraturul, turuanalüüs ja tulevikuprognoos (esinevad Kairi Vanem Pindi Kinnisvarast ja Dairy Rosenberg Rosenhaus Kinnisvarast)
 • Kuidas leida tänases turusituatsioonis häid objekte? (mõtteid jagavad Kalle Aron Scandium KV-st, Ivar Arumäe Koidu Ehitusest ning Janar Saviir Domus Kinnisvarast)  
 • Kas buum või krahh? Kuidas käitun praeguses turusituatsioonis? (oma arvamust jagavad investorid Peeter Pärtel ja Kalle Aron)
 • Kuidas saada pangast ja investoritelt raha? (ideid jagavad Aimar Roosalu BIG Pangast, Arko Kurtmann LHV Pangast ning Loit Linnupõld CrowdEstatest)
 • Kinnisvaraga seotud maksude kiirkursus (maksuekspert ja koolitaja Peeter Pärtel)
 • Kinnisvaraga seotud lepingud (Eve Kaunis UusMaast)
 • Kogemuslood elust enesest
  • Koidu Ehituse lugu algusest tänaseni – Karin Vinkel ja Ivar Arumäe
  • 7 aastat üüriäris – mida olen sellest õppinud? – Kalle Aron
  • Minu teekond kinnisvaras Endoveri praktikast Scandium KV tegevjuhiks – Maido Lüiste

Päeva juhtis RSÕ raamatute autor ja investor Jaak Roosaare.

Aktsiatega rikkaks saamise õpik praktikas 2017

 

5. märtsil 2017 toimus RSÕ esimene 2017. aasta koolitus. Seekord olid teemaks aktsiad ja koolitus kandis nime “Aktsiatega rikkaks saamise õpik praktikas”. Eesmärk oli anda osalejatele teadmised, tööriistad ja motivatsioon, et soovi korral ehitada ülesse ka endale igavikuline dividendiportfell, mis võimaldab nii varasemat pensionit kui ka varade kogumist järeltulijatele.

Esinejateks olid ARSÕ-st tuttavad investorid ja lõviosa ajast jagas teadmisi ja kogemusi Jaak Roosaare ise. “ARSÕ praktikas” oli hea koht, kus lisaks teadmistele saada ka uusi tuttavaid ja innustust. Tavapäraselt toimus koolitus laudkondades, mis võimaldas rohkem suhtlust ja üksteiselt õppimist.

Kinnisvara Tartus

 

3. detsembril 2016 toimus üle pika aja kinnisvarateemaline koolitus ka Tartus. Seekord olime võtnud eesmärgiks, et esinejaid on vähem, kuid teemadesse läksime seevastu sügavuti sisse. Esinejateks olid juba tuntud tegijad kinnisvaramaastikul: Kalle Aron rääkis oma teekonnast üüriäris, keskendudes just teekonna algusele. Käisime lahti kõik mõisted (näiteks ROI ja NOI) ning arvutasime paari näidisobjekti tootlust. Peeter Pärtel kattis põhjalikult juriidikat, sealhulgas üürilepinguid ja maksustamist. Teema on alustajatele eriti oluline, sest lihtsad vead võivad hiljem maksma minna tuhandeid eurosid. Margo Laul ja Janar Saviir rääkisid lähemalt üüriärist väikelinnas ja kuidas jõuda kortermajade arendamiseni. Lisaks rääkis Jaak Roosaare oma kogemusest eralaenuandjana ja mida investorid vaatavad laenu andes. Janar ja Jaak katsid veidi ka lühiajalist üürimist, mõlemal on sellega enam kui 3-aastane kogemus.

Kinnisvara 2016

 

18. septembril 2016 toimus Tallinnas kolmas RSÕ poolt korraldatud kinnisvaraseminar pealkirjaga “Kinnisvara 2016

img_7774

Meie päeva eesmärgiks oli aidata Sul leida endale mentoreid, äripartnereid, investoreid või kliente, et üheskoos kinnisvaras edukamalt toimetada. Lisaks räägiti mitmeid motiveerivaid ja õpetlikke lugusid reaalsetest projektidest ja tehingutest ja loodetavasti said osalejad õppida teiste vigadest.

Kinnisvaraseminari teemad olid:

Kuidas jõuda heade projektideni, kuidas liiguvad tehingud, mis ei jõua portaalidesse? Turu üldine olukord – Kristjan Ploompuu, Uusmaa

Maksud – Peeter Pärtel, koolitaja ja investor

Vestlusring: Lühiajaline üürimine, Booking.com ja Airbnb – Anna Kristiina Nielander, Ülane Vilumets, Karl Laius, Jaak Roosaare

Üürnikud ja üürilepingud. Kuidas käituda (puuk)üürnikega. Taustakontroll ja seadused – Karin Oras, Arvisto & Partnerid advokaadibüroo

Üürikinnisvara Tallinnast väljas: millised riskid kaasnevad, kuidas ehitada kaugjuhtimise teel, milline on tasuvus võrreldes Tallinna või Tartuga. Armand Kuld, Tiit Blank, Jaak Roosaare, Margo Laul

Suurimad ohud renoveerimise puhul ja kuidas teostada head ehitusjärelvalvet. Elva kortermaja renoveerimise näide. Margo Laul, Elva Kodu OÜ

Miks ma eelistan ärikinnisvara elamukinnisvarale – Viljar Arakas, EfTEN Capital AS

Kuidas kinnisvaras edukas olla ja millised arengud on toimunud minu portfellis? – Kalle Aron, SW Investment Properties OÜstroomi_läbu

Koidu kortermaja lugu algusest lõpuni – Karin Vinkel, Koidu Ehitus OÜ

Seminar toimus 18. septembril Viru konverentsikeskuses algusega kell 9.00 (orienteeruv lõpp kell 19.00). Iga osaleja sai kaasa mahukad materjalid, lepingute näidised ja Kinnisvaraga Rikkaks Saamise Õpiku.

Kinnisvaraseminar 2015

 

27. septembril 2015 toimus Tallinnas Viru hotellis Kinnisvaraseminar. Loe lähemalt toimunud koolituse kohta siit ja vaata pilte siit.

IMG_3717

Rikas naine = Tark naine

 

29. märtsil 2015 toimus Tartus Dorpati Konverentsikeskuses esimene Tartu “Rikas naine = Tark naine” koolitus. Teemad ja esinejad olid sarnased Tallinnas toimunud koolitusega. Ka seekord on koolitus suunatud üksnes naistele 😉 Kohal oli ligi sada investeerimishuvilist ja säravat naist! Vaata toimunud ürituse pilte FB lehelt!

28. veebruaril ja 1. märtsil 2015 toimus Tallinnas esimest korda koostöös PR Fashion Roomi ja Naisinvestorite Klubiga investeerimiskoolitus “Rikas naine = Tark naine”.

koolitus_veebr15Kahel päeval osales koolitusel kokku enam kui 200 inimest. Esinejateks olid praktikud – Mariliis Soobard ja Sille Kraam rääkisid hobist ettevõtluse alustamisest, Maret Saat oma teekonnast rahalise vabaduseni, Eve Kaunis (UusMaa) kinnisvarast ja Nelli Janson (LHV) aktsiatest. Lisaks jagas mõlemal päeval osalejatega mõtteid õpetaja-investor Kristi Saare. Üritust juhtis Pille-Riin Aasa (PR Fashion Room).

Rohkem pilte koolitusest leiad siit.

 

28. septembril 2014 toimus Tallinnas teist korda intensiivne investeerimiskoolitus nimega “Rikkaks Saamise Õpik praktikas!”

RSO_sept_koolitus

Seekord suunasime koolituse just alustavale investorile, kellel on tekkinud esimesed säästud, mida tahaks tootlikult investeerida. Taaskord rääkisime kolmest passiivset sissetulekut pakkuvast varaklassist: kinnisvarast, aktsiatest ja laenude andmisest. Lisaks ekspertidele jagasid oma kogemusi ka kaks väga erinevat investorit – täiskohaga õpetaja ametit pidav Kristi Saare (kes peab ka raha- ja investeerimisteemalist blogi) ja üürikortereid haldav Karin Vinkel.

KINNISVARA teemablokis rääkis juba eelmisest korrast tuttav Kalle Aron, kuidas on edenenud Stroomi Residentside projekt, näha sai pilte ja numbreid nii renoveerimistöödest kui ka esimestest üürilepingutest. Kalle on hea näide sellest, kuidas vaid paari aastaga on võimalik nullist üles ehitada mitmekümnest üürikorterist koosnev ettevõte. Juttu tuli ka pangalaenudest, remondimeestest ja kõigest muust, millega kinnisvaraga toimetades tegeleda tuleb. Kalle kutsus ka kõiki tema kulul Nizzasse õhtusöögile!

Teise esinejana oli kohal Crowdestate-i CEO ja asutaja Loit Linnupõld, kes andis ülevaate, kuidas ühisrahastuse abil juba alates 100 euroga osaleda varasemalt üksnes suurinvestoritele kättesaadavates arendusprojektides.

AKTSIATE teemablokis rääkis uue esinejana pikaajaline LHV portfellihaldur ja endine fondijuht Rait Kondor, mis need aktsiad üldse on, kuidas neid analüüsida ja kuidas aktsiatesse investeerida. Rait Kondoril on aktsiaturgudel 14-aastane kogemus ning ta on töötanud LHV Pangas portfellihalduri ja fondijuhina üheksa aastat. Keda teema rohkem huvitab, siis Rait korraldab ka jätkukoolitusi ja ilmselt on temalt võimalik aktsiatesse investeerimise õppimiseks ka eratunde võtta.

LAENUDE ANDMISE teemablokis oli taaskord kohal Bondora esindaja ja RahaFoorumi eestvedaja Taavi Pertman. Kas teadsid, et Bondora on oma investoritele intresse välja maksnud enam kui 2,9 miljonit eurot? Kas ja kuidas ka ise sellest osa saada ja mis nippe peaks Bondorasse investeerimisel kasutama – sellest kõigest Taavi ka rääkis. Lisaks saime teada, et tal on 12 erinevat isepakkujat 😉

Teise esinejana rääkis Jaak Roosaare (ehk siis mina ise 😉 ) oma seiklustest laenude andmise maailmas. Olen viimaste aastate jooksul sujuvalt liikunud aktsiakauplemisest hoopis laenuandmise juurde. Juttu tuli hüpoteeklaenudest, avalikult mitte-kaubeldavate ettevõtete võlakirjadest, eraisiku käendusel laenu andmisest ja kõigest muust teema juurde kuuluvast. Lisaks headele tehingutele lahkasime ka ühte “õhku lennanud” laenutehingut.

Kõige olulisem investeerimistarkus ei olnud 28. septembril aga sugugi mitte laval, vaid hoopis saalis laudade taga! Kevadel toimunud koolituse juures meeldis osalejatele kõige rohkem just võimalus veeta päev koos sarnaselt mõtlevate inimestega, küsida küsimusi ja ühiselt arutleda esineja poolt tõstatatud teemadel. Arvestasime seda ka käesoleva koolituse puhul ning taaskord toimus koolitus nii, et osalejad on aktiivselt protsessi kaasatud, istusime 8-10 liikmelistes laudkondades ja saime üks-teiselt õppida.

Kõik osalejad said seekord koju kaasa ka põhjalikud koolitusmaterjalid ja juhendid, et leida endale sobiv varaklass ja investeerimisega algust teha.

 

Rikkaks Saamise Õpik praktikas 2014

 

20. aprillil 2014 toimus Tallinnas koostöös PR Fashion Room-iga esimene intensiivne koolitus nimega “Rikkaks Saamise Õpik praktikas!”

Hoolimata asjaolust, et koolitus toimus lihavõtete nädalavahetusel oli kohal enam kui 100 investeerimishuvilist, kes said lisaks headele ideedele ka uusi tutvusi ja ärisidemeid. Suured tänud kõikidele osalejatele!

koolitus1

jaakMeie eesmärgiks ei olnud teha motivatsioonikoolitust, kuidas raha säästa, vaid teadmiste ja praktiliste näidete jagamise koolitust, kuidas erinevates varaklassides teenida 10+% aastatootlust.

Mina ise rääkisin sissejuhatuseks kolmest sissetulekust, mis aitavad investoril luua rahalist vabadust – intress, dividend ja üür. Lähemalt rääkisin just eraisiku dividendi-portfelli loomisest.

 

 

KalleTeiseks esinejaks oli Kalle Aron, kes rääkis kuidas paari aastaga ehitada nullist üles viiest üürikorterist koosnev kinnisvara portfell ja kuidas sealt edasi liikuda üüri-majani. Kalle tutvustas ka Stroomi Residentside projekti ja rääkis korterite renoveerimisest.

TaaviKolmandaks esinejaks oli isePankuri (nüüd siis tuntud kui Bondora) esindaja Taavi Pertman, kes tutvustas sealse laenukeskkonna parimaid praktikaid ja kuidas oma tootlust Bondora keskkonnas tõsta. Taavi ettekandest saime teada, kuidas Bondoral on maist alates uued laenude väljastamise kriteeriumid ja mida teha selleks, et investor rohkematesse laenudesse sisse saaks.

ToomasHüpoteeklaene ja laenude kaasamist tutvustas Toomas Mardi, kes on ise edukas kinnisvarainvestor (mitmed tema tehingud on mainitud ka “Rikkaks saamise õpikus”). Toomas õpetas kuulajatele, et laenu andes ei ole esmatähtsad mitte tagatised ja lepingu juriidiline vormistus (mis on muidugi ka tähtis), vaid hoopis laenuvõtja isik ja taust. Lisaks tuli jutuks, kuidas edukalt osta ja müüa kinnisvara ja miks tegemist on profispordiga.

Ranol Kaseväli rääkis kõige seksikamal teemal – kuidas USA aktsiatega edukalt kaubelda (Ranol keerutab USA aktsia-turgudel sadu tuhandeid dollareid). Ranolilt õppisime lugema aktsiagraafikuid ja saime teada, milliseid allikaid ta aktsiate kohta info saamiseks kasutab.

RanolMeelis Liivak LHV Pangast tutvustas, kuidas pangast ärilaenu saada ja mida pank vaatab laenude väljastamisel.

pillekas

Pille-Riin Aasa PR Fashion Room-ist rääkis, kuidas oma hobist ja kirest teha edukas online-äri ja kuidas blogimisega passiivset tulu teenida (lisaks jagas Pille-Riin naissoost osalejatele häid moenippe) 😉

 

 

Edasised plaanid

Kuna osalejad on koolitusega rahule jäänud (suurimateks kriitikaks on ajapuudus ja ehk liiga palju esinejaid), siis on meil plaanis sarnaseid koolitusi ka tulevikus läbi viia. Lisaks üldistele, mitmetele varaklassidele suunatud koolitustele, plaanime edaspidi ka spetsiifilisemaid ja sügavuti minevaid koolitusi nii aktsiate kui ka kinnisvara valdkonnas.

Kui Sind teemad huvitavad ja tahad kursis olla tulevaste koolitustega, siis võta minuga ühendust.