Aprilli kokkuvõte

13076981_10208133282083103_7099581495066813105_n
Osalesin Kreetal olles ka BRK koosolekul ja rüüpasin tasuta cocat kõrvale!

Käes on juba suur mai aga eelmist kuud pole veel lukku jõudnud lüüagi. Põhjuseks ilusad ilmad ja veidi laiskust ka. Lisaks on viimasel ajal olnud fookuses pigem raamatumüügi suveks ettevalmistus ja Ameerika ning Kanada jagamine meie müügijõudude vahel. Kreetalt õnnestus endale mingi tore kõhubakter ka hankida, mis vähem kui nädalaga aitas kolm kilo alla võtta ja muutis olemise selliseks, et eriti midagi teha ei viitsinud. Üürisin küll isegi kaheks päevaks maastikuratta, kuid üle paarikümne kilomeetri seal mägedes koos kõhubakteriga rassida ei suutnud. Küll aga sai lõpuks osaletud Berkshire koosolekul, küll läbi Yahoo Finance, kuid parem kui mitte midagi. Päris äge oli, eriti kohad kus 92 aastane Charlie cocat juues vastas küsimusele, et kas Coca-Cola tuleks ebaeetiliseks kuulutada ja maha müüa. Vanurid ikka hästi panevad. Tuletan siinkohal kõigile lugejatele ka meelde, et pikaajalise elu saladus on eluga rahulolu, mitte-enesehävituslik käitumine ja head geenid. Ja kui on üks amet, kus vanus muudab Sind paremaks, siis on selleks raha kasvatamine läbi liitintressi.

Spordis oli selline huvitav kuu, et panin jooksule ja ujumisele ilmselt rohkem fookust kui rattale ja sellest tulenevalt jäid kilomeetrid ka lahjaks (355 kilomeetrit). Küll aga sain tehtud oma esimese poolmaratoni (aega läks napilt üle kahe tunni ja algus ning lõpp olid omajagu rasked) ja krooli oskan ka juba mõned meetrid nii ujuda, et vesi kurku ei lähe. Mais on eesmärgiks rattakilomeetritega jälle joonele saada.

Rahast ka. Laenudes oli aktiivne kuu. Sain CrowdEstatest oma Heina investeeringu raha tagasi. Nagu aasta tagasi ennustasin, siis pidas kinnisvara ja Endover ilusti selle aastakese vastu ja sain oma 12% tootluse kätte. Andsin aprillis välja kolm väiksemat laenu ja paigutasime raha juurde Uuesalu Kodu arendusprojekti. Omarahas ei tahtnud raha üldse lahingusse minna, kokku sai välja laenatud 500 eurot. Samas tuli tagasi 1260 eurot (sellest siis 453,5 eurot oli intress ja ülejäänud põhiosa), nii et teist kuud järjest tuli raha tagasi rohkem kui läks välja. Kandsin 1000 eurot portaalist välja parematele jahimaadele, kuid tootlusega võib päris rahule jääda – 453 eurot oli rekordiline intress ja hapuks ei läinud sisuliselt midagi (süsteem näitas mulle kuu kahjumiks hoopis -1,61 eurot, ilmselt asi selles, et hapude laenude intressid ja viivised olid kahjumi juba ära katnud).

Bondoras tiksub mul rahulikult keskmine isepakkuja ja ise väga aktiivselt sellega tegelenud pole. Vaatasin, et aprillis laekus intressi 761 eurot ja põhiosa 1100 eurot, kõik see läks uutesse laenudesse uuele ringile. Mintosega olen ka rahul, rullisin aga oma raha sinna 13,5% intressiga autolaenudesse ja oligi kõik. 19. mail saab mul aasta aega 5000 euroga Mintoses tegutsetud ja praeguseks hetkeks on see kasvanud 5569 eurole. Twinos istub endiselt 100 eurot ja toimetab. EstateGurus oli mulle tekkinud ligi 100 eurot boonusraha, selle paigutasin Mere puiestee projekti.

Kui soovid ka nende keskkondadega alustada, siis kasuta EstateGurus minu koodi (saad 0,5% boonust) ja Mintose koodi (saad 20 eurot lisaraha kui investeerid läbi Mintose vähemalt 20 eurot).

Kinnisvaras toimetasime ka tegusalt. Elva Kodu soetas Elvasse järgmise kortermaja (seekord 4 korteriga), eelmises majas said üürniku järgmised kaks korterit ja esimesed üürilised tekkisid ka Luise Kodule. Wolfpack ja SWIP toetasid rõõmsalt pangaonusid (anname igakuise panuse, et LHV kasum õitseks!)  ja paar ruutmeetrit sai jälle panga käest välja ostetud. Airbnb saatis meile päris mitu üürihuvilist ja näiteks sellal kui me ise Kreetal olime, viibisid meie kodus 6 prantslast.

Aktsiates oli ka aktiivne kuu. Dividendide poolest oli naljakas tulemus, mulle laekus aprillis Walmartilt 10 dollarit, millest peeti kinni 1,50 dollarit. Seega siis teenisin aktsiatest passiivselt aprillis veidi üle 7 euro 😉 Mai tuleb ka rahulik kuu, aga juuni peaks see-eest olema korralik. Küll aga tegin mõned ostu-müügitehingud – müüsin maha neljandiku Tallinkist (raha oli vaja ja minu 1 eurosest sihist oli puudu 1 sent), ostsin ja müüsin TEO-d (algselt oli plaan hakata suuremat possu ehitama, aga vaba raha pole ja nii ei saanud plaanist asja). Võtsin 1000 EfTENi aktsiat ja pärast häid tulemusi 5000 SAB1L aktsiat. Panin rahad valmis LHV märkimise jaoks. Interactive Brokersis tegin eelkõige spekulatiivsemaid tehinguid – üritan vaikselt oma SUNE saagat (sellest on vahepeal saanud SUNEQ) lõpetada, hetkel olen korraga lühikene nii aktsias kui deep-in-the-money puttides. Kui SUNEQ jääb ka mais kusagile 0,2 peale tõmblema, siis saab selle seikluse lõpuks lukku umbes 1000 dollarilise kahjumiga. Valeant liigub ka sellise amplituudiga, et ühel päeval on positsioon roheline, teisel punane. Eks näis. Müüsin mõned putid ka Fordile, GMil ja Applele (need on hetkel korralikult punases) – aga hindadega, millega olen hea meelega valmis aktsiaid ostma.

Dividendide osas veel niipalju uudiseid, et Tallinna Vesi plaanib maksta 0,90 eurot, SFG 0,15 eurot ja Olainfarm 0,181 eurot dividendi. Minu USA portfellis on 2016. aastal dividende tõstnud GM (+5,6%), WMT (+2%), IBM (+7,7%), AAPL (+9,6%) ja XOM (+2,7%).

Mais ostame siis LHV aktsiaid, promome Tulevat, paneme raamatumüüjad edukaks suveks valmis ja sõidame võimalikult palju rattaga!

15 Responses

  • roosaare

   Mina juba investeerisin. See vajaminev 3 miljonit investeeritakse samuti indeksfondi ja selles mõttes on see justkui osa Sinu tavalisest investeerimisportfellist, lihtsalt pole likviidne. Mingit rikkuseallikat ei maksa sellest Tulevast osanikele eeldada – eesmärk on pigem ikka kuluefektiivset pensionit pakkuda. Kui meid on piisavalt palju, siis on ka suurem jõud, et see praegune väljamaksesüsteem ümber lobistada – fondipensioniks.

 1. Erki

  Kas sa nafta tankerite poole ka vaadanud, paljudel intress üle 10% ja lisaks võimalus, et võib duubel tulla. Ühel näiteks on kasvu potensiaal 1000% ja 14 aastaks veod lukku löödud. (ise oman tnk, eurn, avance)

  • roosaare

   On mul watchlistis küll, NAT, NAP ja GMLP. Olen ostnud DPMi ja KMId.

 2. Andres

  Talvel kirjutasid,et Bandora on mõtetu ja sealt tuleks minema kolida.Kahel viimasel kuul oled saanud kena tootlust ja su toon on positiivsemaks muutunud.Kas üldises plaanis on mõtet Bandoorasse astuda?

 3. Erkki

  Tere, Jaak,
  kas Sa Omarahas Slovakkia laenudesse ka käsitsi või automaatpakkuja kadu investeerid?
  Mulle isiklikult tundub, et seda 28-32% intressi, mida sa oma veebruari kuu kokkuvõttega seonduvalt mainid on suhteliselt keeruline saavutada. Juhul kui oma küsitava brutointressti 32% peale kruvin ei taha eesti automaatpakkuja kaudu 800-1000 reitingu juures väga midagi välja minna.

  • Andrus

   Tervist Erkki.
   Jaagul on ilmselt Omaraha laenud varem välja antud – ajal kui nõudlus oli suurem kui pakkumised. 32% intress 800-1000 skooris on sama mis soovituslik intress selles skooris. Omaraha meeskond on kusagil foorumis öelnud, et soovitusliku intressi ja OR boonusega ei lähegi välja. Proovi muuta intressimäärasid ja boonuseid. OR on rohkem huvitatud rahast Slovakkiasse, Eesti poole peal paistab pakkumine suurem olevat kui nõudlus, mis kahjuks toob intressid alla.

   • roosaare

    Jah, hetkel väga välja ei taha enam minna, mingi 300-500 euri kuus läheb. Hetkel mul koguintress pandud 30% peale.

 4. Aleks

  >Kui meid on piisavalt palju, siis on ka suurem jõud, et see praegune väljamaksesüsteem ümber lobistada – fondipensioniks
  Kusjuures väljamaksesüsteemi reform oleks isegi n-ö suurem ja kasulikum projekt. See 0,5% teenustasu siia-sinna suunas ei ole maailmalõpp, aga praegune kohustuslik annuiteet elukindlustusseltsist on ikka palju kurvem asi…Eriti inflatsioonises keskkonnas kui pensionär otsustab pikalt elada..

  • roosaare

   Nõus, aga 3000+ liikmega organisatsioon on lobistamiseks parem kui niisama Äripäevas artikleid vorpida… Minu meelest oleks parim lahendus fondipension (igakuised maksed fondist), mis omakorda eeldab efektiivseid ja madala kuludega indeksfonde.

 5. Andres

  Soovitaks koguda Berkshire aktsiaid,parem kui igasugune Tuleva ja Videviku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *