August 2019 kokkuvõte

Scandiumi aiakohvik

Käes on 1. september ja paari tunni pärast algab meil 3. klassi aktus. Nagu ikka puhkepäevadel, oli Hugo 6.30 juba üleval ja nii sain varakult ise ka tegutsema. Kohvi joodud, on sobiv aeg möödunud kuu kokku võtta. August algas meie perel nädalavahetusega Riias, mille kroonijuveeliks oli kohaliku Mecca külastust ehk IKEA. Meenutas veidi Etappe de Touri, kus iga teine tegelane oli eestlane (sain isegi ühe ammuse sõbrannaga seal kokku!) Olime nagu kratid, ladusime bussi kraami ja kõhud lihapalle täis ja arvutasime, kuidas me iga ostuga raha “teenime” (sest kodumaal oleks olnud kallim). Lõpuks käisime lausa kaks vooru, sest paar esimesel korral ostmata asja jäid ikka kripeldama. Õhtul väisasime lastega vanalinna ja öö veetsime parima hinna ja kvaliteediga apartemendis (hind oli siis väga odav!). Järgmisel hommikul käisime veel Jurmalas (mis oli nagu Pärnu kuubis) ja lõpuks läks Pärnu jõudmisega nii kiireks, et isegi õlled jäid piirilt ostmata (paar veini sain siiski kaasa krabada). Põhjus nimelt selles, et saime kohe augusti alguses kätte Pärnu korteri võtmed. Kolisime IKEA mandi ööpimeduses sisse ja läksime kõik omavahel tülli – korraks oli sama tunne nagu esimesel sõidul krossikaga (kraavis lebades) – no oli seda jama vaja??? WC pott läks kohe katki, kardinapuu kukkus alla, külmkapiuks ei sulgunud ja sada muud häda. Aga nagu ka krossikaga, on ka uue korteriga – tuleb anda aega atra seada. Pärast seda kui saime välja magada, asjad lahti pakitud ja WC poti parandatud, läks olukord juba päris mõnusaks. Tänaseks hakkab korter juba Airbnb küpseks saama ja järgmisel suvel loodame korteri teenima panna.

Lisaks Pärnule väärivad esile tõstmist Scandiumi suvepäevad Peipsi ääres, perega kiire Kuressaare linnapuhkus ja lõputud rattasõidud Pärnus. Lisaks kohvikute päev Sakus ja ise kohviku pidamine (Kalle juhendamisel) Kristiines. Väga tore ja puhkuserikas august oli! Ainuke millega rahule jääda ei saa, on trenni tegemine – isegi plaanitud XDreami lasime kambakesi üle. See-eest on septembris mul plaanis teha 0 alko ja 0 suhkrujoogi kuu – ja selle arvelt rohkem rattakilomeetreid (Haanja 100 ju ka tulemas!)

Investeerimislainel oli ka mõnus surfata – viimastel kuudel on selline komme, et lõviosa intressidest laekub kuu lõpus ja nii jätkub põnevust kauemaks. Lugesin oma päevikust, et juba eelmisel suvel oli meil kindel plaan saada Elva refinantseeritud – ei taha ära sõnuda, aga 4. septembril on meil nüüd lõpuks notar. Aga varaklassidest lähemalt ka:

Omarahast laekus 757,5 eurot intressi, olen jooksvalt raha välja kandnud ja kokku istub mul oma raha veel seal sees veidi üle 9000 eurot. Nii vaadates on intressitulu päris korralik! Teistes ühisrahastusportaalides kuigi aktiivne ei olnud. Muud intressid tiksusid nagu ikka. Iute Credit maksis augustis oma võlakirjadelt intresse ja vahetasin 12% vanad võlakirjad 13% intressiga uute vastu. Andsime paar hüpoteeklaenu välja ka.

Kinnisvaras oli rahulik. Ühtegi uut projekti ei alustanud, Scandiumis on fookus DUO loftidel ja Uuesalu tiimiga sai uus kodukas valmis (uueks brändiks on Everaus). Elvas jõdsime pangaga kokkuleppele laenulimiidi suurendamises (Leguar Capitali abil).

Aktsiates laekus Silvanolt dividend 1600 eurot ja IB-st 1435 dollarit (miinus maksud). Suurima panuse andsid T (510 usd) ja AAPL (208 usd). Ostsin augustis juurde Berkshiret, MO-d ja uue positsioonina OXY. Funderbeamis ostsin veidi La Muud kokku ja märkisin Beliefi ja Amplerit.

Septembris siis ootab eest kinnisvarakoolitus, veel on ca 30 piletit saadaval (kokku saalis 180 kohta). Andsin Äripäevale hiljuti väikese intervjuu ka kinnisvara ja eriti alustamisega seotud teemadel, seda saab lugeda siit.

7 Responses

 1. Rahakratt

  Linnavahel räägitakse, et ostsid viiekümne tonniga sohiratta omale 🔌
  Ettevaatust sügisvihmadega, et elektrilööki reite vahele ei saa! Kuigi kõrges eas võibolla ongi hea selline sutsakas saada…

 2. Hannes

  Küsismus, mis keskkonda, vahendajat või platvormi kasutate Iute Credit võlakirjade ostmiseks? Tänud!

 3. Tarmo

  Kas jagaksid palun ka infot, kuidas näeks välja võimalikult efektiivselt seadistatud investeerimistingimused Omaraha portaalis. Kas intressid hoiad pakkumustes olevatest paar protsenti madalamad? Boonuse suurus portaalile?
  Tänud.

  • Avo

   Mul on samuti Omaraha suhtes küsimus, et miks pidevalt raha välja kannad, kuigi % tundub ok?

 4. Rass

  MO ostu osas tekkis küsimus, et kuidas nende tulevikku näed? Hetkel ikka päris tumedad pilved pea kohale kogunemas: suitsetajate arvu/ettevõtte käibe vähenemine + Juul osaluse ostmiseks võetud korralik laen, mis hetkel tundub, et ei olnud kõige parem diil, arvestades erinevaid müügikeelde osariikide poolt.

 5. Indrek

  Magasin maha selle kinnisvara seminari, tuleb lähiajal äkki veel midagi sellist?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *