September 2017 kokkuvõte

Jako läheb kooli

Tegelikult on käes juba sügav oktoober ja istun Santa Susanna nimelises linnakeses hotelli basseini ääres. Nagu oktoobris ikka tavaks, algab kuu kiiresti SW müügijuhtide reisiga kusagile soojale maale ja siin me siis suvitame. Aga tempo on olnud jah selline, et polegi aega olnud septembrikuud kokku võtta. Nüüd läks Maria jooksma, Jako on lastekarjaga kusagil mänguväljakul ja Hugo magab mul siin kõrval ja saab veidi kirjatööd teha ja kuu ikkagi kokku ära võtta.

Loomulikult oli septembrikuu tähtsündmuseks kuu esimene päev, mil meie perekonda tabas esmakordselt lapse kooli minek. Ega see kerge pole olnud, kell 7.30 tuleb juba naabripoistega koos liikuma hakata ja seega on äratus igapäevaselt 6.30. Suvel ärkasime ka sageli 6-st kui Huks häält tegema hakkas, aga siis sai ikka 9ni pärast veel välja magada. Nüüd on nii, et kella 9ks on mul juba e-mailid vastatud ja pool päevatööd tehtud 😉

Kui FB-st pilte vaatan, siis oli september üldse tegus kuu. Ainukene valdkond, mis selgelt ebaõnnestus, oli rattasport. Kuigi Tartu Maratoni stardis olin äksi täis, ilm oli erakordselt ilus ja tunne oli tugev, siis seekord ebaõnne vastu ei saanud ja juba kusagil 6. kilomeetri juures sain ühes kurvis naabrilt mingi puutükiga kodaratesse ja tagaratas oli kaheksas. Lolli peaga läksin tagasi starti, lootuses sealt uut velge saada, kuigi oleks pidanud hoopis esimesse vahepunkti kõndima. Aga noh, mis seal ikka. Ilm oli ilus vähemalt.

Arvutame SpaceCube katusel üüritootlust…

Mis siis veel toimus? Tegime üle hulga aja ühe suurema saalikoolituse, seekord kinnisvarateemalise. Tuli täitsa hästi välja ka. Esimest korda sai avalikult külastada ka Spacecube arendust. See oli päris tore üritus ja ligi 100 inimest käis külas ka.

Järgmisl päeval toimuval saalikoolitusel oli minu jaoks suurimaks üllatuseks pangaesindajate positiivsus. Kui 2014. aastal oli sarnase seminari tonaalsus see, et kohe-kohe on pauk käimas, siis täna olid kõik optimistlikumad. Et ehk ei tulegi mingit pauku 😉 Nii, et kes kriisi ootab, siis igal juhul on meelsus selleks nüüd sammuke lähemal.

Mis siis veel? Ehitasime kõvasti maju, nii Elvas kui ka Tallinnas. Luises oli sarikapidu, Elva Iludus sai uue kuue ja  SpaceCube on seest puhtaks tehtud ja ehituseks valmis.

Külas Tallinna Veel – “väga mürgine”!

Septembri lõpus osalesime koos Jakoga Investeerimisklubi poolt korraldatud Tallinna Vee külastusel. Väga äge oli, polnudki varem seda pumbajaama oma silmaga näinud. Sai ka ettevõtte finantsjuhiga kohvi juua ja tulevase varade ümberhindamise võimaluste kohta arutleda. Mul on 10k TVEAT alles ja hetkel pole neid müüma plaanis. Kohtuotsusest niipalju, et vabalt võib 2018 enne peale tulla kui lõplik info käes 😉

Lisaks oli septembris meil veel SW müügijuhtide paaripäevane koosolek Viimsi SPAs ja panime paika mõtteid uute raamatute disaini osas. Ma olen sellest projektist väga põnevil – eesmärk on, et juba 2019. aasta suvel müüksid meie 600+ tudengit USA-s Eestis kirjutatud hariduslikke lasteraamatuid. Hetkel on muidugi kõik veel idee tasandil, aga entusiasm on suur – lõpuks ometi ekspordiksime mitte ainult tööjõudu, vaid reaalseid tooteid!

Tundub, nagu oleks Apple SW suurtoetaja 😉

Nii, aga katsume vaikselt investeerimise juurde ka jõuda. Suurimaks tehinguks oli Põhjala õlletehase vahetusvõlakirjade ost. Koos paari sõbraga toetasime üheskoos õllepruulijaid päris korraliku summaga ja tore on teada, et Noblessnerisse kerkivast pruulikojast kuulub siis pisike jupike tulevikus ka meile. Kehvemal juhul on võimalik valida ka 8% intressitootlus. Teiseks rahastasin ühte Viljandi kortermaja arendust, kus mul juba varasemast hüpoteek oli. Loodetavasti saab uue aasta alguseks maja valmis ja üürnikud sisse.

Ühisrahastuses jätkus vaikne tiksumine, millegipärast enam Omarahas raha välja ei lähe ja kandsin septembris 1000 eurot kontolt välja. Intressi teenisin septembris 1101 eurot ja laenukahjum oli 125 eurot. Bondoras laekus intressi 594 eurot. Paigutasin CrowdEstate vahendusel 5000 eurot ka Läti elektrijaama projekti.

Septembris laekusid ka järjekordsed Olainfarmi dividendid ja lisaks sain IB kontol dividende kokku 11-lt erinevalt ettevõtteld (suurim summa laekus tubaka ja kinnisvarafirmalt Vector Group). Ostsin ka üle pika aja Baltikumis aktsiaid juurde – võtsin jälle sisse positsiooni Panevezise ehitustrustis. Kuigi firma on nagu sibul ja raporteerivad üksnes 2 korda aastas ja nii Rootsi kui ka Venemaa tütar on hiljuti pankrotistunud, siis tundub hind liiga odav.

5 Responses

 1. Indrek

  Kas see Põhjala võlakirjade ost oli mingi inside tehing või sai neile ka avalikult ligi?

 2. M

  Tere Jaak
  Mis arvad sellest EfTEN Real Estate Fund III aktsiaid. Pakutavate aktsiate arv on 250 000. Ühe aktsia märkimishind on 14 eurot.
  Mis Sa arvad sellest üldse ja kas ise plaanid ostmist >?

  • roosaare

   Jaa, olen ise varasemast ajast ka aktsionär ja ostan juurde ka. Ilmselt tuleb suurem ülemärkimine ja palju ei saa. Minu teada garanteeritakse uutele aktsionäridele 75 aktsiat vähemalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *