2016. aasta kokkuvõte

Aasta tippsündmused – Hugo ja breketid

Ongi käes aasta 2017! Istun Haapsalus Müüriääre kohvikus ja üritan siis möödunud aasta kokku võtta ja mõned uued eesmärgid ka kirja panna. 2016. aasta algas Floridas mullivannis ja lõppes Tabasalus vihmast merd vaadates ja sõpradega rakette õhku lastes. Kokkuvõttes oli väga põnev ja tore aasta, head jääb meelde rohkem kui halba, kuigi oli ka paar kurba uudist. Aasta tagasi ei oleks osanud uneski näha, et 2016. aasta lõpuks on Trump ja Kaljulaid presidendid, mul on suus terasest hambarauad, mida ei pane enam tähelegi, Hugo on nagu vana pereliige ja Elvas on meil üürikortereid varsti rohkem kui Tallinnas.

Samas tuleb tunnistada, et eesmärke vaadates jäid ikka paljud asjad ka tegemata. 7000-st rattakilomeetrist tuli täis 5534. 10 minutit järjest plankimist ära ei teinud. Hispaania keel suus ei ole. Detox kuur jäi tegemata. 85 kilogrammi ideaalkaal saavutamata. Tehtud said aga breketid, pool-Ironman ja uus pereliige 😉

Rahalistest eesmärkidest jäin soovidele alla nii Southwesterni tulemustes, Eesti raamatumüügis kui ka üldises passiivses sissetulekus. Eks olid omajagu kõrged eesmärgid ka. Aga uuel aastal jätkan nende püüdmist! Tehtud sai 100 000 euro investeerimine IB-s ja põhimõtteliselt sai ära käidud ka Omahas Buffetti valdustega tutvumas (mitte küll annual meetingu ajal, vaid suvel). Kõige hullemini läks eesmärgiga maksta ära kõik perevälised võlad – seoses Elva projektiga tuli laenu hoopis juurde.

Varaklassidest tahakski ehk esile tõsta kinnisvara – kui aasta algas pigem äraootavalt ja stiilis “tark ei torma”, siis tuleb tagantjärgi tunnistada, et ostsime 2016. aastal kokku viis kortermaja – ja enne seda aastat olin elus üldse ostnud vaid kaks. Nii, et päris suur hüpe! Aasta tehingu tiitel tuleb ilmselt anda Veluxi maja ostule ja edasimüügile. Olime omanikud napid kaks kuud ja teenisime sealt rohkem raha kui keskmine eestlane suudab palgast säästa enam kui kümne aastaga. Kui keegi oleks jaanuaris mulle öelnud, et aasta lõpus on meil Elvas kolm üürimaja, siis oleksin ta ilmselt välja naernud. Ometi nii läks ja kevadeks peaks valmis saama ka kohvik. Elu on ikka põnev! Airbnb-d tegime 2016. aastal suvel kõvasti, kuid sügisest alates oleme oma maja vaid ühe korra välja andnud. Kokku laekus 2016. aastal Aitbnb-st raha 5380 eurot, sellest umbes pool Haapsalust ja pool Murimäelt. Uuel aastal ei plaani enam eriti Airbnb-d teha, sest vajame beebiga veidi rohkem paindlikkust. See, et aastavahetuseks oli meil maja välja antud, oli tegelikult ikkagi päris ebamugav.

2017. aastal ongi kinnisvaras eesmärgiks saada Elvas Pika tänava maja valmis, refinnida SWIP-i portfell, omandada mingi uus objekt Wolfpacki ja liikuda edasi meie kortermaja arendusprojektiga. Ühtegi uut projekti pole hetkel plaanis ette võtta, peaks vanadegagi piisavalt tegevust jaguma.

Aktsiates oli põhiline fookus IB portfelli ehitamine ja optsioonide müük. Detsembri lõpuks oli aktsiaid portfellis 120 000 euro eest ja lühike optsioonidepositsioon ca 20 000 eurot. Kokku laekus dividende aasta jooksul 300 eurot rohkem kui 2016. aastal, nii et ikkagi progress! Uuel aastal jätkan samas vaimus, konverdin ehk veel mõned Tallinna Vee aktsiad teisteks dividendimaksjateks ja proovin portfelli püüda veel mõned dividendiaristokraadid. Ja ehk annab Berkshire ka võimaluse ennast portfelli püüda. Mul on müüdud näiteks 135 dollariline müügioptsioon 2018. aasta jaanuarisse.

Intressitoodetes oli selline naljakas lugu, et ületasin 2016. aasta tulemuse täpselt… trummipõrin… 83 euroga! 2017. aastal on eesmärk igal juhul oluliselt kiiremat kasvu näidata, sest päris mitu pikemat laenu peaks koju tagasi tulema.

Kokkuvõttes suutsin 2016. aastal enda ja oma ettevõtete puhasväärtust kasvatada 34%, mis on viimase kolme aasta parim tulemus. Umbes kolmandik sellest tuli uutest tuludest, kolmandik varade turuväärtuse kasvust ja kolmandik passiivsest tulust.

Spordis on uuel aastal eesmärgiks teha eelmisest aastast parem tulemus Triatlonil, sõita edukalt läbi Etape du Tour ja Eesti pikim matkarada. Ja 2018. aasta peaksime kõigi eelduste kohaselt võtma perega vastu Uus-Meremaal.

Head uut aastat!

9 Responses

 1. Marko

  Tere!
  Tahaks küsida Elva kortermajade kohta.
  Et, kes tegeleb sul seal üüriliste otsimisega ja muu korterite üürile andmisega seonduvaga?
  Ja mis need üüri summad on, kui üldse kannatab avalikustada?

  Aitäh!

  • roosaare

   Meil on ettevõte kolme peale ja igal ühel oma roll. Üürid on 130-250 sõltuvalt korterite suurusest.

 2. Ahah

  Naljakas kui sa teed alles eelmise aasta kokkuvõtet ja samas juba plaanid uut aastavahetust. Katsu ikka olevikus ka elada. Ja kui sa aastavahetuseks andsid enda isikliku maja välja, siis pole ime et see sind natuke kripeldas. Ma ei kujutaks ettegi et keegid läbulised magaksid minu voodis, creepy.
  Loodetavasti su Elva üürikad toovad rohkem raha sisse kui perevälised võlad ära võtavad või kulutused nendele majadele. Muidu on päris kurb investeering, oleksid võinud parem võlgu tagasi maksta. Eks ise tead paremini.
  Markole: vaata kv.ee ja saad teada Elva üürihinnad, kui ta just Shveitsist tulnud üürilisi sinna ei saa.
  Huvitav miks sa Veluxi maja siis edasi müüsid kui see teenis hästi.. Aga muidu edukas aasta sul, tehinguid kuipalju. Hoia rohkem oma naist ja ära ületähtsusta plankingut.

 3. Tohoh

  Igati põnev lugemine.
  Ahahile väikestviisi oponeerides – väljarentijad mõtlevad järgmisele ja ülejärgmisele aastavahetusele. Rentnikud aga sellele, kuidas olevikus kuidagi hakkama saada 😉

 4. Eido

  34% pole paha. Sain subjektiivselt/objektiivselt ise tehtud ca 23% üles/alla hindlusega. Polegi varem eriti otseselt eiti arvutanud ega mõtteid koondanud ning arvan, et aasta keskmine võis varem olla ca 1-5%. Samas, need, mis hetkel tehtud on, need annavad hea tulemuse edaspidi (võib olla ca 25%+). Paljud asjad annavad alles 5-10-20 aasta jooksul tulemuse. Pikk plaan annab head tulemused.
  Jõudu.

 5. Usik

  Palju õnne uue kodaniku sünni puhul! Loen su blogi alati huviga ja mul on hea meel, et sa jagad oma kogemusi meiega! Tundub, et Ahah on kibestunud ja kade, sest selle asemel, et ise midagi ette võtta tuleb blogisse ja kritiseerib neid, kes tegutsevad. Igal juhul soovin sulle edu ja jaga oma kogemusi meiega 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *