November 2016 kokkuvõte

15179174_10209818956063899_3493493497801781564_nKäes on juba detsembrikuu keskpaik ja ma pole jõudnud veel isegi novembrit kokku võtta. Mis on seda imelikum, et november ise tundus venivat nagu tigu. Detsember lendab aga nagu uus Eurohävitaja Tapa kohal (üritan siinkohal veidi Rahakratti stiili tabada). Nüüd said viimased aktsiaraamatud posti (kokku oli 552 tellimust) ja jõuan lõpuks midagi muud ka teha kui allkirju kribada ja spordikotiga ümbrikke Smartposti masinasse lohistada.

Novembrikuu tipphetk oli muidugi meie uue pereliikme sünd (Trumpi presidendiks valimine oli ka muidugi globaalses võtmes päris tähtis). Hugol hakkas nii kiire, et mina olin veel Nordea saali laval õpilastele esinemas, kui juba sünnitustegevus algas. Jõudsin ikka oma osa ära teha, Jako lasteaiast ära tuua ja isegi haigla poole sõitma hakata, kuid kohale ikkagi ei jõudnud. Kella kuuesed ummikud olid sellised, et tuli ikkagi vilkuritega auto appi kutsuda. Kui mina sünnitusmajja lõpuks kohale jõudsin, oli 20 minutiga laps käes. Siinkohal üleskutse kõikidele ühe lapsega paaridele – teine laps on palju lihtsam aga vähemalt sama armas! Nii, et tasub ette võtta küll! Kolmas laps pidi veel eriti lihtne olema ja siis hakkate saama ka riigilt suuremat rahalist toetust, sest panustate ikkagi rahavastiku kasvu ka!

Aga läheme kohe investeeringute juurde ka. Muidugi võiks veel pikalt heietada mitmest ägedast Investeerimisklubi üritusest, esinemistest tudengitele ja meie SW auhinnabanketist. Aga aega pole seekord.

Alustame intressist ja laenuärist. Omarahas läks raha välja jälle samas tempos kui suutsin seda kontole juurde kanda. Kokku andsin uusi laene välja peaagu 11 000 euro eest, sellest ca 4000 oli laekunud tagasimaksed ja intressid ning ülejäänud uus raha. Intressi laekus novembris 855 eurot ja tegin sellega ka uue isikliku rekordi. Tagasi osteti hapusid laene 212 euro eest ja sain sealt kahjumit 53 eurot. Seega esimest korda puhastootlus üle 800 euro kuus. Eks muidugi hiljem hakkavad hapud laenud kasvama, sest olen viimase kahe kuuga rohkem raha tööle pannud kui ülejäänud aastaga kokku. Detsembris võtan veidi rahulikumalt. Bondorast kandsin laekunud raha välja, intressi tuli novembris 756 eurot ja raha on seal sees 34 180 eurot. Tegin paar pisikest paigutust ka EstateGurus, sest sinna oli paarsada eurot soovitusboonust laekunud. Mintos ja Twino tiksusid isepakkujaga laekuvat raha uuele ringile. Kuu lõpus investeerisime sõprade ja SW inimestega ka Creditstari uude võlakirja, mis laekus kontole 3. detsembril. Intressi makstakse seal kvartaalselt 12,5%, kuid kuna investeerisime kamba peale suurema summa ja olima varasemalt ka investorid, saime veel paar protsendipunkti boonust.

Kinnisvaras oli tegus kuu. Elvas sai välja üüritud esimene korter teisest majast ja praeguseks on tegelikult ka ülejäänud kolm korterit peaaegu valmis. Veluxi maja müügist saadud raha sügeles taskus ja nii käisime päris mitut uut projekti vaatamas ka. Peaaegu oleks juba ülepakkumiseks läinud, kuid lõpuks leidsime ühe päris ägeda projekti. Hetkel see veel 100% lukus pole ja seega veel ei kaaguta. Notar on jaanuari lõpus, siis saab pikemalt kirjutada. Sai ka notaris käidud ja paar juriidilist asja selgemaks aetud. Näiteks saime pärast mitmeaastast pingutust lõpuks oma Suur-Ameerika maja ühisomandist priiks. Muidu üürid laekusid, laenud vähenesid ja kõik oli nagu ikka.

Aktsiatega veetsin ma novembris ilmselt kõige rohkem aega. Härra Trump tõmbas turud nii käima, et minu IB konto tegi kõigi aegad rekordi, novembrikuu tootlus oli lausa 12,6%. Suur osa selles oli Berkshire aktsia rallil ja minu välja kirjutatud müügioptsioonid kukkusid ka kõvasti ja ostsin päris mitmed odavalt tagasi. Ostsin üle hulga aja endale taaskord eraisikule ka Tallinna Kaubamaja aktsiaid. Trumpi võidu puhul olid hommikul turud korraks närvilised ja nii müüdi mulle 7,65-ga 300 aktsiat sisse. Viimati panin oma TKM aktsiad 2013. augustis müüki 5,6 euroga. Lisaks jäid lauale ka korralikud dividendid. Aga usun, et uus valitsus ja ekspansiivne rahanduspoliitika teeb Kaubamaja tulemustele ka head. Lisaks motiveeris mind nende ajalooline track-record, mida Aktsiatega rikkaks saamise õpikut lapates endale taaskord meelde tuletasin. Lisaks ostsin oksjonilt 1000 Grindeksi aktsiat hinnaga 3,85 eur. Tagantjärele tarkusena oleks võinud rohkemgi osta. Häid uudiseid tuli veel – SFG teatas lisadividendist ja see tõi kaasa ka korraliku hinnaralli. Baltikumist samas novembris dividende ei laekunud, USA-st laekus dividende 242 eurot.

Detsembris olen ametis olnud müüdud müügioptsioonide tagasiostmisega (sellest tehnikast saab lähemalt lugeda ka uuest ARSÕ-st) ja nagu juba mainitud, raamatute postitamisega. Investeerimisklubi korraldab nii Tartus kui ka Tallinnas raamatu tutvustusürituse ka, nii et tulge kõik kohale!

 

8 Responses

 1. oll

  Suured tänud järjekordse vägeva ülevaate eest.Olen jälginud blogi juba peaegu aasta aega ja selline informatsioon ainult innustab ja motiveerib minusuguseid algajaid tegutsema veelgi rohkem.

  Ja õnnitlused pisikese sünnipuhul

  Lugupidamisega

 2. Andres

  Ostsin ka novembris Grindeksi aktsiaid turuhinnaga 4,05 eur.Aga sa said oksjonilt soodsamalt
  .Kust selle oksjoni leiab?

  • Ostap

   See oli ühekordne suurem pakkumine lahkuvalt investorilt. LHV kontolased said mugavalt, Swedis ei leidnud ise asja kohe üles ja jäi seetõttu ka osalemata. Tagantjärele muidugi oleks võinud ikkagi Swedi helistada, aga noh, eks tagantjärele ole kõik targad.

 3. Rahakratt

  Rahakratt paneb varsti kaubamärgid peale oma väljenditele!
  Aga rõõmustan koos sinuga uue kulurea sünni puhul. Kas enne tuleb nimi registreerida või saab juba mintoses konto lahti lüüa, ei tea?

 4. Kuiz

  Sai ka siis Aktsiatega Rikkaks Saamise Õpik läbi loetud….oli hea lugemine 🙂 Kuna minu eesmärk ongi esialgu aktsiad ja just dividende maksvad aktsiad, siis mul tekkis üks küsimus S&P 500 kohta…kuidas nemad dividende maksavad, kas korra aastas või kvartalis ning mis oli ühe aktsia dividendi summa? Ning kusjuures ma tegin detsembri alguses ka oma esimese aktsiaostu kui vanuseks ette 32 lõi…niiet viimane aeg alustamiseks 🙂

 5. Gunnar Traus

  Jõudsin soovituse põhjal siia lehele. Mind huvitab momendil kinnisvara osa. Kuidas investor objekti hindab ja mismoodi neid leitakse?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *