Dubrovnik ja Tallinna Vee dividend vol. 2

posted in: Investeerimine, Üldine | 0

croatiaOleme perega taas igakevadisel töö- ja puhkereisil Dubrovnikus ja ma avastasin, et täpselt aasta tagasi olin ma kirjutanud oma blogisse postituse pealkirjaga “Dubrovnik ja Tallinna Vee dividend”. Seekord siis jälle! Nagu ka aasta tagasi, on siin endiselt superilus, loodus on lopsakas, õlu on maitsev ja seekord on hotell veelgi ägedam kui varem (hinnas on suur saunakompleks). Ja Tallinna Vee töökas kollektiiv ongi aidanud dividendi tõsta 0,84-lt eurolt 0,87-le eurole!

Aasta tagasi kirjutasin ma oma eelmises blogis nii:

SATURDAY, APRIL 28, 2012,

Dubrovnik ja Tallinn Vee dividend

Oleme nädalasel töö- ja puhkereisil Dubrovnikus ja peab ütlema, et tegemist on ütlemata mõnusa kohaga. Oleme siin Mariaga varem ka käinud, 2005. aastal olime maikuus nädala siin, aga täitsa meelest oli läinud kui ilus ja äge siin on. See on üks asi, mis mulle Southwesterni juures väga meeldib, et on võimalik ühendada töö puhkusega. Meie meeting sai reedega ühele poole aga me otsustasime siia veel paariks päevaks kauemaks jääda.
Tallinn Veest ka. Paar päeva tagasi kuulutati välja, et selle aasta dividend on 0,84 eurot. See teeb ostuhinnaga 7,3 eurot tootluseks 11,5%. Veidi üle ootuste – ma ise eeldasin taas 0,80 eurost dividendi. Igatähes on tegu väärt alternatiiviga üürikorteritele ja passiivse sissetuleku loomisel olulise komponendiga. Just siin Dubrovnikus (või üldse reisil olles) saad aru, kui mugav on passiivne sissetulek. Mina võtan päikest, joon õlut ja mängin Jakoga ning samal ajal Tallinna Vee töökas kollektiiv rabeleb palehigis, et järgmine aasta veel suuremat dividendi maksta. Kapitalism kogu oma headuses!

Kõik eelnev jutt on õige ka sellel aastal, erinev on lihtsalt dividendi suurus ja tootlus. Tallinna Vesi maksab seekord dividendiks 0,87 eurot ja kuna olen ise vahepeal kõrgema hinnaga aktsiaid juurde ostnud, on minu keskmiseks ostuhinnaks 8,22 eurot ja tootluseks 10,6%. Pole paha!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *