Uus raamat läks lõpuks trükki!

posted in: Kinnisvara, Raamat | 27

RaamatJagan Sinuga häid uudiseid! Enam kui aasta kestnud töö on jõudnud lõpuks viljadeni ja valmis on saanud minu teine raamat. Seekord tuleb juttu kinnisvarast.

2010. aasta kevadel käisime koos Kallega Tallinnas Koplis otsimas oma esimest tulevast üürikorterit. Kuna raha meil eriti ei olnud, siis sihtisime „odavama otsa” kinnisvara – tubasid ühiselamutes, 2-toalisi poolpõlenud puumajades ja muud säärast kraami. Mul on siiani meeles katkilöödud akendega politseiauto vrakk ühe ühika ees parklas. Ütleme nii, et liiga perspektiivikaks ma meie ettevõtmist ei pidanud.

Viis aastat hiljem kuulub meie üüriportfelli enam kui 30 üürikorterit üle kogu Tallinna. Oleme selle aja jooksul teinud mõningaid asju õigesti ja päris palju asju valesti. Oleme korterite edasimüügiga teeninud korralikku kasumit ja liigse agaruse tõttu kaotanud tuhandeid eurosid. Oleme saanud kümneid uusi tuttavaid ja kokku puutunud inimestega seinast-seina. Oleme pidanud tegelema puuküürnike, lekkivate torude ja kohtuvaidlusega. Ühesõnaga, oleme olnud kinnisvarainvestorid.

Käesolev raamat on jätk Rikkaks saamise õpikule, keskendudes ühele kolmest varaklassist – kinnisvarale. Lisaks enda loole jagan Sinuga ka seitsme erineva kinnisvarainvestori kogemusi ja mõtteid.

Viimased viis aastat on kinnisvaraturul olnud hea aeg. Ainult tulevik näitab, millised saavad olema järgmised viis. Aga olgu turul buum või krahh, enne reaalsete tehingute tegemist tasub õppida teiste kogemustest ja vigadest. Olgu see raamat Sulle teejuhiks oma kinnisvaraimpeeriumi loomisel!

Raamatut saab tellida siit:

https://docs.google.com/forms/d/1UwraHh05my6b9SzEGzQj6LDQrQWlh9NzkBYbcc1_wLE/viewform

Raamatu hinnaks on 16 eurot ja selles sisaldub ka postitasu. Kui oled raamatu tellinud, tee palun ülekanne:

Leguar Capital OÜ •EE437700771001770804. Selgitusse pane palun oma nimi.

Panen Sulle raamatu koos autogrammiga 14.-15. novembril posti!

27 Responses

 1. Raamat tellitud, ootan põnevusega!

 2. Jaak, saad panna mingi sisukorra vms? Ega raamat ainult “edulugudest” ei ole?

  • Raamat koosneb kolmest osast:
   1. Minu teekond kinnisvarainvestoriks (alustades esimesest koduotsingust kuni viimaste kortermajadeni) – see siis selline mahlakam ja ilukirjanduslikum lugemine
   2. Kuidas investeerida kinnisvarasse – siin on siis raamatu “tuum” – juttu tuleb tehingute leidmisest, rahastusest, renoveerimine vs üürimine, väikelinnade üüriäri, hüpoteeklaenud, Airbnb, ärikinnisvara, kuidas alustada.
   3. Intervjuud seitsme kvinvestoriga – Ergo Mõttus, Peeter Pärtel, Andrus Albi, Karin Vinkel, Külliki Toome (Booking.com), Martin Born (Airbnb) ja Eve Kaunis.

 3. […] Jaagu blogi kaudu hinnaga 14€ (postikulu on hinnas sees, pealekauba saad pühenduse Jaagult!). Uuri siit. PS! Jaak, trüki raamat ka inglise keeles ja anna järgmise suve raamatumüüjatele USAsse paar […]

 4. Millal e-raamatut oodata on?

 5. Tere,
  Kas raamatu Austraaliasse saatmine on hinna sees?

  • Omniva võtab selle eest 7,15 euri, nii et 14 euri asemel võiks siis 19 euri kanda 😉

 6. Tere, kui suur ülekanne tuleks teha Luksemburgi tellides?

 7. Markus Leming

  Tere Jaak,
  Kui praegu ära tellin siin millal võin arvestada raamatu kättesaamisega?

  • Esialgse plaani kohaselt saan novembri alguses raamatud trükist kätte ja siis kohe posti ka. Ehk siis eesmärk oleks 9. nov oleks kohal.

 8. Olen samuti põnevusega ootamisärevuses!

 9. Sain täna trükikojast uut infot, praeguse seisuga peaks valmis saama 13. november ehk siis 16-17 nov peaks jõudma postkasti.

 10. Arve tasumiseks vajaksin SWIFT koodi ?

 11. […] 14 euroga toimetab Jaak Sulle raamatu postkasti kätte. Poest ilmselt enam soodsamalt ei saa. Mine ja telli oma koopia enne 8. novembrit (www.roosaare.com). […]

 12. Kas on mõtet ka e-raamatut oodata?

  • Tere Erki, mingi hetk ilmselt küll. Aga hetkel on fookus paberist tootel.

 13. Kas raamat liigub plaanipäraselt? Võib oodata see nädala lõpp postkasti?

  • Olen siin suht ametis nende postitamisega, terve suguvõsa on tööle rakendatud ja ligi 500 raamatut on tänaseks posti läinud. Ca 200 on veel vaja postitada täna-homme.

 14. Minu raamat jõudis kohale kenasti:)

 15. Tere,
  Kas praegu tellides on veel võimalik raamatut saada või olete kuba kõik ära jaganud?

 16. Peale esimese raamatu lugemist tekkis mul huvi eriti just kinnisvarasse investeerimise suhtes (varem olin vaba raha aktsiatesse pannud). Selle osa lugesin ka hiljem teist korda üle. Igati mõistlik otsus oli kinnisvara kohta pikemalt kirjutada. Algust lugedes oli selline mõnus äratundmisrõõm kuna kapitaalselt renoveerisin ja üürisin välja ka ise ühe korteri see aasta. Uusi mõtteid sain aga just erinavat tüüpi üürimise võimaluste kohta. Paaril korral lõi ikka lambi korralikult põlema. Mida oleks aga rohkem tahtnud on selline tulevikku vaatav pilk. Viimased 5 aastat on olnud head aga 5 järgmise aasta perspektiivile oleks kasulikum keskenduda muidu võib olla pahandus majas. Edu.

 17. Kas ma võin praegu veel siitkaudu tellida?

 18. Kas on võimalik pühendust ka kellegi teise nimele (kingituseks)? 🙂

  • Jah, saab ikka. Võib sinna aadressi reale kirja panna nime. Muidu olen teinud pühenduse ilma nimeta.

Leave a Reply